Warunki pogodowe w Hiszpanii.

Planując wyjazd do Hiszpanii, powinniśmy zapoznać się dokładnie z tym, jaka panuje na tym obszarze pogoda, w określonych porach roku. Należy podkreślić jednocześnie, że chociaż Hiszpania polecana jest, jako jeden z najcieplejszych obszarów świata, to i tam, pogoda miewa swoje „humory”. Należy, więc uświadomić sobie, że również w Hiszpanii, mogą spotkać nas deszcze i dość niskie temperatury. Aby tego uniknąć, najlepiej jest podróżować w okresie od marca do czerwca oraz we wrześniu. Wtedy, bowiem, temperatury są na tyle bezpieczne, by nie zaszkodzić naszemu zdrowiu. 

Pogoda w Hiszpanii w listopadzie

Nie zawsze jednak, możemy wybrać się do tego malowniczego kraju, wtedy, gdy panują w nim tak sprzyjające dla nas warunki. Warto, zatem dowiedzieć się, jak kształtuje się pogoda na terenie Hiszpanii poza okresem letnim czy wiosennym. Spójrzmy, na jakie warunki pogodowe możemy liczyć, gdy na przykład wybierzemy się do Hiszpanii w listopadzie. 
Listopad, podobnie jak w Polsce, tak i na terenie Hiszpanii, oznacza łagodne przygotowanie do okresu zimowego. Dlatego też, nie powinniśmy liczyć wówczas na przyjemne ciepło słoneczne. Listopad to również dość wilgotny i chłodny miesiąc. Z tego też względu, sprzyja on jak najbardziej zwiedzaniu licznych atrakcji turystycznych tego regionu. Możemy też wtedy, zrekompensować sobie brak ciepła, delektując się wykwintną kuchnią hiszpańską. 

Temperatury w listopadzie w Hiszpanii.

Średnia temperatura listopadowa, waha się w Hiszpanii między 4 stopnie a 19 stopni C. Taki rozrzut, powodują przede wszystkim liczne opady deszczu a także, chłodny wiatr, których w listopadzie nie brakuje na terenie hiszpańskich landów. Poniżej prezentujemy kształtowanie się temperatur w tym okresie na kilku najbardziej popularnych obszarach turystycznych Hiszpanii: 

  • Madryt – 4-14 stopni C (mało opadów ale za to chłodne wiatry, szczególnie nasilające się w godzinach wieczornych);
  • Barcelona – 8-17 stopni C (chłodno, więcej opadów z licznymi przejaśnieniami);
  • Andaluzja – 11-19 stopni C (jedyne miejsce w Hiszpanii, gdzie możemy opalać się właśnie w listopadzie);
  • Północna Hiszpania – 9-17 stopni C (dość chłodno i dużo deszczu);
  • Północo – zachodnia Hiszpania – 11-16 stopni C (częste opady, ale ogólnie dosyć ciepło).