Wybierając się do Hiszpanii nierzadko zastanawiamy się jaka temperatura będzie w tym kraju. Zrozumiałe jest, że mamy wątpliwości. Hiszpania jest krajem o innym klimacie, innej temperaturze. Warto wiec znać rozkład temperatur w różnych okresach roku. Wiadomo – latem jest gorąco. A jak wygląda temperatura w lutym?

Wybierając się do Hiszpanii w miesiącu, który u nas bywa najzimniejszy, warto wiedzieć jak wygląda temperatura w tym kraju. Odpowiedź nie jest jednoznaczna – w zależności od regionu temperatury mogą być różne.

Costa Blanca.

Costa Blanca, czyli zachodni rejon Hiszpanii to okręg z bardzo przyjemnymi temperaturami lutowymi. Nie można w tym miesiącu liczyć na upał. Temperatura w ciągu dnia rzadko osiąga 20 stopni Celsjusza, w nocy zaś nie dociera do 10.

Costa da Luz.

Rejon południowo-zachodni to okręg charakteryzujący się podobnymi temperaturami. A więc w dzień rzadko będziemy mieli okazję znosić upały, temperatura bowiem nie przekroczy 20 stopni, w nocy zaś będzie oscylować wokół siedmiu.

W rejonie Barcelony lutowe temperatury są odrobinę niższe. Średnia temperatura dzienna to 15 stopni Celsjusza, nocna – około 6. Należy więc dbać o właściwy ubiór i ciepły sweter w nocy.

Wyspy Kanaryjskie.

W tym regionie sytuacja jest o wiele lepsza. Nawet w lutym bowiem możemy tam liczyć na letnie warunki. Temperatura dzienna to około 25 stopni Celsjusza, nocna to około 18. Wakacje w lutym to dobry wybór. Podobną temperaturę możemy spotkać na Teneryfie czyli wyspie, która jest celem wielu turystów.

Ibiza.

Inna sytuacja jest na Ibizie. Temperatura dzienna wysokości około 15 stopni byłaby jeszcze akceptowalna, jednak średnia nocna temperatura oscylująca odrobinę powyżej zera skutecznie może zniechęcić do letnich spacerów. Podobne warunki występują na Majorce.

Jak widać temperatury w Hiszpanii mogą się w zależności od regionu bardzo różne. Warto wiec wiedzieć jakie są naprawdę i w zależności od tego albo zdecydować się na inny region, albo przełożyć wyjazd.