Hiszpańska pogoda i jej charakter.

Hiszpania uznawana jest za jeden z najcieplejszych obszarów na Ziemi. Jest to także taki kraj, w którym niemal zawsze świeci słońce. Pogoda sprzyja, więc turystycznym wojażom. Najwyższe temperatury, panują w Hiszpanii latem, czyli na przełomie lipca i sierpnia. Wtedy o schronienie w zacienionym miejscu, jest naprawdę ciężko. Najbardziej chłodne miesiące zaś, to styczeń i luty. Wtedy, wszystkie zmarzluchy powinny pozostać w domu lub wybrać się na udany wypoczynek, w zupełnie inne rejony. 

Pogoda w Hiszpanii w marcu.

Marzec to początek okresu wiosennego. Oznacza to, że pogoda w Hiszpanii będzie dość nieprzewidywalna. Możemy, więc liczyć na lekkie ocieplenie, ale mogą nas też spotkać, nieco deszczowe i chłodniejsze dni. 

Jednocześnie należy powiedzieć, że to właśnie w marcu rozpoczyna się najbardziej dogodny do zwiedzania i podziwiania Hiszpanii okres czasu. Potrwa on aż do czerwca. Pogoda w Hiszpanii w marcu, jest dość przyjazna. Nie grożą nam już zimowe mrozy, a do letnich upałów jest również jeszcze bardzo daleko. W ciągu całego miesiąca, możemy też liczyć zaledwie na kilka deszczowych dni, co również nie zakłóci naszego pobytu. Można w tym czasie, udać się na przykład do muzeum lub odpocząć w zaciszu hotelowym. 

Hiszpania – temperatury w marcu.

Minimalna temperatura w marcu w Hiszpanii wynosi około 12 stopni C. Maksymalna zaś to 19 stopni C. Średnia temperatura w ciągu dnia, osiąga mniej więcej około 16 stopni C. Najbardziej sprzyjające temperatury marcowe, panują na terenie Walencji. Tam w marcu temperatura w ciągu dnia, sięga 14 stopni C, co dla nas Europejczyków, oznacza naprawdę, bardzo przyjazne warunki atmosferyczne. Poniżej podajemy minimalne temperatury marca dla niektórych wybranych obszarów Hiszpanii: 

  • Barcelona – 7 – 16 stopni C (dni słoneczne i raczej bezdeszczowe);
  • Andaluzja – 9-19 stopni C (bardzo ciepło i sucho);
  • Północna Hiszpania – 7-16 stopni C (cieplej niż w lutym, ale pogoda dopiero się tam kształtuje na wiosenną);
  • Północno – zachodnia Hiszpania – 9-14 stopni C (łagodne temperatury, ale dość wilgotno).