Teneryfa to idealne miejsce na spędzenie urlopu dla rodzin z małymi dziećmi, dla seniorów, jak i dla młodzieży. Bogata oferta turystyczna, wspaniałe warunki pogodowe przez cały niemal rok, piękne widoki, przyroda, zabytki i ciekawa kultura sprawiają, że nikt tam nie będzie narzekać na nudę.

Porady dla rodzin z dziećmi.

Gdy wybieramy się na Teneryfę z dziećmi, należy zadbać przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Zatem najlepiej zatrzymać się w dużych kompleksach hotelowych, które na miejscu zapewniają wszelkie wygody. Sprawdzajmy zatem, czy w okolicy jest apteka i lekarz, który w razie potrzeby udzieli szybko pomocy. Warto również zadbać o zajęcia dla dzieci, i w tym celu warto dokładnie sprawdzić ofertę hotelu, w którym mamy zamiar się zatrzymać. Wybierzmy taki, który oferuje zajęcia dla dzieci z animatorem, ma bezpieczny plac zabaw i basen dla maluchów.

O czym pamiętać?

Teneryfa należy do Hiszpanii, zatem walutą obowiązującą jest euro. Bez problemu też wymienimy walutę na miejscu. Kantory i bankomaty znajdują się w każdym hotelu i nie powinno być z płatnościami większych trudności. Oczywiście w hotelach, restauracjach, można również bez problemu płacić kartą, zatem nie ma potrzeby podróżowania z dużą ilością gotówki, co jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Jadąc na urlop w tak egzotyczne miejsce, warto zawsze mieć przy sobie podstawowe leki i środki opatrunkowe, które w razie potrzeby będą zawsze pod ręką.