Teneryfa to wyspa leżąca w północnej Afryce na Oceanie Atlantyckim. Należy do Hiszpanii, obowiązują ją takie same przepisy prawa i waluta jak w rdzennej Hiszpanii. Odróżnia ją jedynie o wiele cieplejszy klimat i wspaniałe warunki przez cały rok do spędzania urlopu.

Pogoda i klimat.

Jak już wspomnieliśmy powyżej, na Teneryfie panuje bardzo łagodny klimat przez cały rok. Jednak w poszczególnych regionach widoczne są dość spore różnice w pogodzie. Pasmo górskie, które przecina niejako wyspę na dwie części sprawia, że Teneryfa podzielona jest na dwie strefy klimatyczne: północną i południową. Na północy występuje więcej opadów deszczu i temperatury powietrza są nieco niższe. Na południu jest bardziej sucho i przez cały rok bardzo ciepło. Temperatury powietrza.

Temperatury powietrza …

w północnej części Teneryfy wahają się w granicach 17-30 ‘ C. Na południu w najchłodniejszym miesiącu styczniu wynoszą około 22’ C, a w najcieplejszym 32’ C. Choć w temperaturach powietrza różnice stosunkowo niewielkie, to jednak warto pamiętać o częstych opadach deszczu.