Rabac – pogoda i klimat. Ciekawe miejsca i zabytkowe miasto.

Rabac to znana miejscowość turystyczna w Chorwacji, położona we wschodniej części Istrii. Niesamowite położenie wśród wzgórz, wspaniałe lasy piniowe, bujna roślinność, zabytkowe miasto na jednym ze wzgórz i wspaniała pogoda przez większość część w roku sprawia, że turyści bardzo licznie odwiedzają to miejsce.

Klimat i pogoda

Miasto znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez większą część w roku jest tam bardzo ciepło. Od maja do października panują temperatury, które pozwalają na beztroskie korzystanie z kąpieli morskich i leniuchowanie na pięknych plażach. Najcieplejszy miesiąc to lipiec, gdzie temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, najzimniejszy to luty z temperaturami w granicach 12’ C.

Ciekawe miejsca

Do Rabac przyciągają turystów wspaniałe hotele, mnóstwo rozrywek, restauracji i dyskotek. Do tego możliwość uprawiania sportów wodnych, pływanie statkiem i zwiedzanie. Najważniejszym miejscem do zwiedzania są ruiny celtyckiego miasta, które górują na jednym ze wzgórz w okolicach Rabac.