Informacja o tanich lotach do Francji. Jakie linie lotnicze latają z polski do Francji.

Wejście na rynek lotniczy tak zwanych tanich przewoźników całkowicie zrewolucjonizowało myślenie o podróżach samolotowych. Sprawiło ono, że świat, a szczególnie Europa znacznie się przybliżyły. W końcu do Francji można się dostać w około 2 – 3 godziny a bilety kupić można już za kilkadziesiąt złotych. Wystarczy odpowiednio wcześniej zaplanować podróż i poszukać odpowiedniego przewoźnika. Czasami trafić można także na bardzo korzystne promocje u przewoźników narodowych takich jak LOT czy AirFrance.

Tanie linie lotnicze z Polski do Francji.

Połączenia między Polską a Francja obsługiwane są przez kilku przewoźników.

  • WizzAir lata na lotnisko Paris Beauvais z warszawskiego Okęcia, katowickiech Pyżowic, poznańskiej Ławicy, wrocławskiego lotniska Copernicus oraz gdańskiego lotniska imienia Lecha Wałęsy
  • EasyJet na lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu z krakowskich Balic
  • Ryan Air na lotnisko Paris Beauvais z Krakowa oraz Wrocławia

Tanie loty do Francji – nie tylko tanie linie lotnicze.

Ofertę tanich lotów do Francji posiadają nie tylko tanie linie lotnicze ale także przewoźnicy narodowi. LOT i Ryan Air sprzedają często swoje bilety w obniżonych cenach porównywalnych z liniami nisko budżetowymi. Trzeba tylko śledzić ogłoszenia i reagować odpowiednio szybko. Dodatkowo samolotami LOTu można się dostać z Warszawy do Nicei. Tu także liczyć można na obniżki cen i promocje. Dodatkowym atutem przelotów z tymi przewoźnikami jest wliczenie opłat bagażowych i lotniskowych w cenę podróży. Nie można więc z góry odrzucać takich przewoźników nie sprawdziwszy uprzednio, czy ich oferta nie jest równie korzystna co przewoźników niskobudżetowych.

Tanie loty do Francji – o czym należy pamiętać?

Nie da się ukryć, że tanie linie lotnicze zrewolucjonizowały polskie podejście do podróży. Podróże do innych krajów, w tym do Francji stały się bardzo łatwe. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup biletu warto zdać sobie sprawę z kilku rzeczy i wziąć je pod uwagę planując podróż. Przede wszystkim zdecydowana większość tanich przewoźników wybiera mniejsze lotniska, oddalone często dość mocno od głównych miast. W przypadku lotniska Beauvais jest to prawie 100 kilometrów od Paryża. Do ceny biletu doliczyć wiec należy dojazd z lotniska i na nie. Poza tym należy zawsze zwracać uwagę na cenę lotu z już doliczonymi opłatami lotniskowymi i bagażowymi ponieważ zazwyczaj jest ona wyższa niż pojawiająca się na początku rezerwacji. W przeważającej większości przypadków jednak tanie linie lotnicze rzeczywiście są najtańszą i jednocześnie najszybszą możliwością dostania się do Francji.

A może jednak polecieć pierwszą klasą do Francji?