Ogólne informacje o kraju, regiony, główne atrakcje i zabytki, noclegi. Warto wiedzieć zanim wybierzesz się na wakacje do Francji.

Francja jest krajem bardzo ciekawym turystycznie, jest też krajem bardzo różnorodnym i dość sporym pod względem wielkości. Więc najlepiej zanim wybierzemy się tam na wycieczkę, warto zapoznać się z tym krajem i sprawdzić co też ma nam do zaoferowania. Najczęściej nasze wakacje trwają dwa- trzy tygodnie, więc z całą pewnością w takim czasie nie uda nam się od razu zobaczyć wszystkiego. Warto więc jeszcze w domu zapoznać się z regionami Francji i zobaczyć, który region chcielibyśmy zobaczyć w pierwszej kolejności. Wybierając miejsce na wakacje we Francji, weźmy też pod uwagę porę roku i temperatury, które wówczas tam występują. W zimowych miesiącach, najlepiej wybrać się zatem w Alpy, a latem, czy też jesienią na Lazurowe Wybrzeże. Dostosujmy porę roku do regionu, który będziemy zwiedzać i do tego co najbardziej lubimy robić.

Najciekawsze regiony Francji

Francja jest krajem, który należy do ścisłej czołówki światowej, pod względem gospodarczym. Dzieli się na 22 regiony i 96 departamentów europejskich. Posiada również swoje departamenty poza kontynentem europejskim ( Korsyka, Gwadelupa, Martynika). Wszystkie te regiony różnią się między sobą pod względem turystycznym, jednak wszystkie są bardzo atrakcyjnie- jest zatem w czym wybierać i gdzie jechać na wakacje. Do najciekawszych i najczęściej odwiedzanych regionów przez turystów należy:

  • Lazurowe Wybrzeże
  • Alpy francuskie
  • rancja centralna ( Paryż)
  • Dolina Loary
  • Normandia
  • Bretania
  • Prowansja Paryż, Lazurowe Wybrzeże i Alpy są znane chyba wszystkim i są najczęściej odwiedzane przez turystów.

Jednak warto wybrać się dla odmiany na wakacje do Doliny Loary, gdzie możemy podziwiać i zwiedzać majestatyczne zamki, których jest około stu. Warte zwiedzenia są także malownicze klasztory, których w tym regionie również bez liku. Kolejnym regionem, o którym często zapominamy w swoich planach wakacyjnych jest Prowansja, zwłaszcza atrakcyjna w porze wiosenno- letniej. Wówczas kwitną liczne pola lawendowe, które wyglądają wprost urzekająco. Często zapominamy również o północnej Francji, a jest równie wspaniała i wyjątkowa: piękne klify, wspaniałe porty, wioski rybackie, a to wszystko w otoczeniu trochę dzikiej i surowej przyrody.