Wakacje seniorów w najciekawszych regionach kraju. Gdzie we Francji mogą wypocząć starsi ludzie?

Wczasy dla seniorów we Francji.

Coraz częściej w biurach podróży można znaleźć oferty kierowane specjalnie do grupy seniorów. Społeczeństwo starzejące się w Polsce przyczyniło się do rozwinięcia takiego pomysłu organizowania osobom przebywającym na emeryturze ciekawych wakacji. Terminy wyjazdów są specjalnie dostosowane do wieku urlopowiczów, najczęściej dotyczą one miesięcy przed lub po sezonie. Trzeba przyznać, że większość starszych ludzi stroni już od wylegiwania się na pełnym słońcu, tłumów i nocnych szaleństw. Choć oczywiście nie jest to żadną regułą. Jednak większość z nich szuka spokoju, malowniczych krajobrazów, miejsc o wartości historycznej, kulturowej lub religijnej, a także typowo agroturystycznych pensjonatów. Do najczęściej odwiedzanych miast i regionów we Francji przez seniorów zalicza się z pewnością Paryż, Lourdes, Nicea, Marsylia czy Tuluza.

Wczasy dla seniorów we Francji – Paryż.

Paryż jest najczęściej odwiedzanym miastem przez turystów w każdym wieku, a seniorów każdego roku można zauważyć coraz większą liczbę. Chociaż w tym mieście zawsze jest tłoczno, warto się poświęcić by zobaczyć znaną Wieżę Eiffel, przespacerować się wieczorem nad Sekwaną, czy też spędzić wiele godzin na oglądaniu przepięknych dzieł sztuki eksponowanych w Luwrze. Jest to centrum sztuki i kultury. Pasjonaci sztuki pięknej, świetnie odnajdą się w każdym muzeum, galerii czy nawet wśród ulicznych malarzy. Wycieczki do Paryża obecnie charakteryzują się w stosunku do innych regionów Francji bardzo niskimi cenami. Ponadto przelot tanimi liniami dodatkowo obniża koszty wyjazdu, dzięki czemu za niewielkie pieniądze można spędzić kilka dni w romantycznym Paryżu.

Wczasy dla seniorów we Francji – Lourdes.

Lourdes położone jest w południowo-zachodniej części Francji. Niewielka miejscowość, bo licząca tylko 16 tysięcy mieszkańców, przyciąga setki tysięcy turystów z całej Europy, a nawet z innych kontynentów. Dzieje się to dzięki kultowi maryjnemu, który tutaj panuje. Stało się to 1858 roku poprzez objawienie Maryi Bernadecie Soubirous. Stwierdzono w tym miejscu również liczne uzdrowienia, które od wielu lat przyciągają całe rzesze pielgrzymów w oczekiwaniu na cud.

Wczasy dla seniorów we Francji – Tuluza.

W regionie Midi-Pyrénées znajduje się malownicze miasto – Tuluza z bogatą historią oraz kulturą. Przede wszystkim seniorzy znajdą tutaj bardzo dużo zabytków, zarówno tych świeckich jak i sakralnych. Dodatkowo miasto posiada bardzo piękną architekturę, dzięki której można się przenieść do XVIII wieku. Wśród zabytków, warto wymienić Bazylikę św. Saturnina, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Innym miejscem godnym zobaczenia jest pochodząca z XIV wieku kaplica Świętego Antoniego, patrona zaginionych. Nie można ominąć bez podziwu pięknej Katedry Św. Szczepana, w której prezentuje się niesamowicie ołtarz pochodzący jeszcze z baroku.