Przewodnik po ośrodkach narciarskich w Alpach – Trzy Doliny. Courchevel, Meribel, Bellewille.

Trzy Doliny to największy zespół terenów narciarskich na świecie. Znajduje się we Francji, a dokładniej mówiąc w Sabaudii w Alpach. Trzy Doliny to ponad 400 km 2 powierzchni i około 300 tras zjazdowych, które rozciągają się w trzech dolinach:

1. Courchevel (miejscowości :Courchevel i La Tania)

2. Meribel (miejscowości: Meribel, Meribel Mottaret)

3. Bellewille (miejscowości: Saint Martin de Bellewille, Les Menuires, Val Thorens)

Wszystkie trasy w Trzech Dolinach połączone są ze sobą wyciągami, a jest ich około 200. Tak, że praktycznie nie trzeba zdejmować nart, aby przemieścić się z jednej doliny do drugiej, czy też z jednej miejscowości do drugiej.

Przewodnik po Trzech Dolinach- ciekawe miejsca, atrakcje.

Z całą pewnością nie lada atrakcją jest już sam pobyt w Trzech Dolinach i nikogo nie trzeba do tego zbytnio namawiać, a zwłaszcza miłośników nart i innych zimowych sportów. Najwspanialsze trasy zjazdowe świata, piękne widoki i sezon narciarski trwający praktycznie bez ustanku. No może z tym sezonem przez okrągły rok troszkę przesadziliśmy, jednak w najwyższych partiach gór, śnieg faktycznie utrzymuje się przez cały rok. Zatem idealne warunki dla sportów zimowych, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla początkujących, to podstawowa z atrakcji Trzech Dolin. Kolejną, którą należy z całą pewnością zwiedzić, jest miasteczko w samym sercu Trzech Dolin, które zwie się malowniczo: Meribel Mottaret. Choć to naprawdę niewielka miejscowość, to jednak w ciągu roku przyciąga rzesze turystów. Specyficzna drewniana zabudowa, a także piękne położenie w samym centrum Trzech Dolin sprawia, że stało się ono centrum olimpijskim.

W Trzech Dolinach oprócz sportów zimowych, można skorzystać z wielu innych atrakcji. Na turystów czekają ekskluzywne kwatery, które oferują nie tylko noclegi, ale również regionalną i wykwintną kuchnię, całą masę rozrywek, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dorośli mogą spędzić miło czas w licznych restauracjach i kafejkach, centrach fitness, kasynach, kręgielniach itp. Praktycznie znajdziemy tam wszystko, więc bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest uzdrowisko z gorącymi źródłami, które jest położone w pobliżu Trzech Dolin, a dokładnie w Brides les Bains.

Pogoda – kiedy najlepiej wybrać się na urlop do Trzech Dolin?

Sezon narciarski w Trzech Dolinach trwa praktycznie od października do maja, więc jest duża rozpiętość czasu, aby móc zaplanować tutaj swój urlop. Jednak jak łatwo się można domyśleć, warunki narciarskie są uzależnione od kaprysów pogody, więc jest to data zmienna. Najlepsze niewątpliwie warunki do uprawiania sportów zimowych, panują tam w lutym i w marcu, więc z całą pewnością, gdy wybierzemy ten termin ,to nie będziemy rozczarowani. Jedynym minusem szczytu sezonu jest to, że będzie tu dość sporo turystów, jednak o kolejkach do wyciągów nie ma tam mowy. Tras narciarskich są kilometry, a wyciągów jest ponad 200, więc wszystko zawsze działa bez zarzutu. Oczywiście są też i minusy, a właściwie jeden- cena. Jeżeli ktoś już był w Trzech Dolinach, to doskonale wie, że trzeba tam jechać z grubo wypchanym portfelem.

W Trzech Dolinach wszystko jest ekskluzywne, począwszy od tras, wyciągów, poprzez hotele, a na restauracjach i jedzeniu kończąc. A jak wiadomo za luksus trzeba płacić i to słono. Oczywiście nie chcemy tu nikogo straszyć, gdyż urlop w Trzech Dolinach, jest wart każdych pieniędzy. Co też bardzo ważne, są miejsca tańsze i droższe, ale zawsze jest jednak zasada, im wyżej- tym drożej.