Miasto jest usytuowane na półwyspie Bodrum, w południowej części wybrzeża egejskiego. Jest to miejsce stosunkowo spokojne, zwłaszcza w porównaniu z pobliskim Bodrum, które o każdej porze roku tętni życiem. Nie oznacza to wcale, że w Turgutreis brak atrakcji- wręcz przeciwnie. Jest ono jednak o wiele mniejsze, mniej jest dyskotek i restauracji, zatem najczęściej młodzi ludzie wybierają na urlop Bodrum. Chętnie jednak odwiedzają Turgutreis, a to ze względu na idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Turgutreis- wczasy, atrakcje.

Turgutreis to idealne wręcz miejsce na wczasy. Zarówno seniorzy, rodziny z dziećmi jak i młodzież, znajdą tam mnóstwo atrakcji. Piękny port, plaża, urokliwe kawiarenki nad samym morzem, to tylko jedne z wielu walorów tego miejsca. Jak już wspominaliśmy z Turgutreis w bardzo prosty sposób można dostać się do innych ciekawych miejsc Turcji. Na przykład na pobliską wyspę Kos, która należy do Grecji. Część turystyczna jest skupiona przy nabrzeżu, zatem port, kawiarenki, place zabaw i sklepy są wybudowane w nowoczesny, tradycyjny sposób. Jeżeli chcemy zobaczyć budowle starsze, ciekawe historycznie i architektonicznie, to musimy wybrać się w głąb miasta, do jego starszej części. Spacerując wąskimi uliczkami napotkamy wiele zabytkowych kościołów, świątyń i meczetów. Ponadto większość kamienic, która jest zamieszkiwana do dziś dnia, także należy do zabytków.

Turgutreis- pogoda.

Wybierając się na spacer po starej części miasta, należy pamiętać o tym, że będzie tam znacznie cieplej niż na nadbrzeżu. Pośród wąskich i wysokich kamieniczek, nie czuć w ogóle wiaterku z nad morza, który neutralizuje wysokie temperatury. A w miesiącach letnich dochodzą one nawet do 35′ C i bywają naprawdę uciążliwe. Uważajmy zwłaszcza na dzieci i osoby starsze, na wycieczki i spacery wybierajmy się dopiero po południu, gdy temperatury nieco spadają. Jeżeli nie lubimy upałów, to wybierzmy się na wczasy w miesiącach wiosennych, gdzie temperatury na ogół nie przekraczają 25′ C, zatem jest całkiem ciepło, a zarazem przyjemnie.