Valloire – przewodnik

Valloire jest dużym ośrodkiem narciarskim położonym malowniczo w dolinie Maurienne a Alpach Północnych u stóp słynnej przełęczy Galibier wraz z miejscowością Valmeinier. Kurort oddaje do dyspozycji 150 kilometrów tras narciarskich. Z tego aż 60% tras zaliczanych jest do łatwych dlatego, region ten jest ulubiony przez początkujących narciarzy oraz rodziny z dziećmi, oczywiście nie zabrakło również tras trudniejszych. Prócz 90 kilometrów oznaczonych kolorem zielonym do dyspozycji oddano też 50 kilometrów tras oznaczonych jako czerwone oraz 10 kilometrów tras czarnych więc każdy znajdzie trasę dopasowaną do swoich umiejętności. Trasy zjazdowe usytuowane są na wysokościach 1 430-2 600 metrów nad poziomem morza, jednak większość z nich znajduje się powyżej 2 000 metrów. Jeśli doliczyć do tego ponad 400 armatek śnieżnych, którymi aktualnie dysponuje ośrodek, można być pewnym, o to że warunki śniegowe panujące w Valloire zaspokoją nawet najbardziej wybrednych narciarzy i snowboardzistów.

Valloire – informacje dodatkowe

Profil narciarski ośrodka w Valloire jest również bardzo bogaty w: paragliding, sztuczne lodowisko o pow.1800 m2, spacery na rakietach śnieżnych, basen, centrum fitness i odnowy biologicznej (sauna, hamanm, jacuzzi, gimnastyka), ściankę wspinaczkową, oraz kręgielnię. W miejscowości znajduje się centrum kulturalne (kino, biblioteka, sala multimedialna). Miejscową atrakcję historyczną stanowi tzw. Szlak Baroku, do którego należy zabytkowy, XVII-wieczny kościół w Valloire. Wielką sławą cieszy się doroczny konkurs rzeźby w śniegu i lodzie, w którym udział biorą zawodnicy z różnych krajów. Miejscowość posiada również dyskoteki, a także duży wybór barów, pubów i sklepów.

Valloire – mapa

Miejscowość Valloire położony jest w tak zwanych Alpach Północnych w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Sabaudia. Jest to region narciarski u stóp słynnego Col du Galibier (przełęczy Galibier), nazywany „Vallée d’Or”. Leży on pomiędzy Les Trois Vallées i granicą włoską.

Valloire – pogoda

Valloire stanowi doskonałe połączenie słońca Alp Południowych i śniegu Alp Północnych. Ośrodek czynny jest od grudnia do kwietnia. W tych miesiącach warunki pogodowe pozwalają na korzystanie w pełni z tras narciarskich. Doskonałe warunki śniegowe miejscowość zawdzięcza usytuowaniu większości stoków od północnej strony. Klimat miejscowości Valloire charakteryzuje się dużą ilością dni słonecznych dzięki czemu spędzający tu czas narciarze mogą cieszyć się nie tylko fantastycznymi warunkami sportowymi, ale także czerpać przyjemności płynące z korzystanie ze słońca w środku zimy.

Zakwaterowanie:

https://en.valloire.com