Wakacje na lazurowym Wybrzeżu.

Ponad jedną trzecią terytorium lazurowego wybrzeża zajmowane jest przez plaże.Na lazurowym wybrzeżu znajdziesz żwirowe plaże (w pasie od Antibes do Menton) i piaszczyste plaże (na zachód od Antibes). Dzięki niesamowitej popularności kurortów lazurowego wybrzeża, plaże nie znają co to brak turystów. Jednak wybierając wakacje na lazurowym wybrzeżu wielu turystów kieruje się w swym wyborze nie tylko relaksem na plaży. Wakacje na lazurowym wybrzeżu – to najlepsza rozrywka i pyszna kuchnia Prowansji. Co miesiąc w dużych miastach francuskiej riwiery odbywają się jarmarki i festiwale, które stanowią jedną z turystycznych atrakcji.

Sposób na wakacje – lazurowe wybrzeże.

Istnieje wiele sposobów do zapoznania się z kulturą innego narodu, ale najlepszą okazją – to będzie uczestniczenie w lokalnych świętach. Podczas wakacji można odwiedzić festiwal w Menton „święto cytryny, w Cannes „święto mimozy” i „święto jaśminu” w Grasse. Niesamowity koloryt i gościnność mieszkańców po prostu nie pozostawi Was obojętnym. 
Cóż, jeśli wolicie spędzać czas w swoim towarzystwie – zapraszamy na turniej golfowy w Nicei, czy na słynny festiwal filmowy w Cannes. Wakacje na lazurowym wybrzeżu – jest jak rajska podróż, gdzie każdy może spędzić wolny czas zgodnie ze swoimi preferencjami.

Alchemia na lazurowym Wybrzeżu

Lazurowe wybrzeże, Francja … To niesamowita różnorodność przyrody i natury: majestatycznych alpejskich krajobrazów z wielokolorowymi skałami w Esterel, i chroniące przed nadmiernym żarem przestronne zatoczki, skaliste górskie klify stromo schodzące w dół do morza w Eze, Menton i Monako, i liczne doliny położone za wzgórzami Nicei.
Kwiaty mimozy, jaśmin, róża, lawenda wydzielają subtelne aromaty, w ogrodach botanicznych spotykamy rzadkie i egzotycznye rośliny. Tu palma delikatnie wstrząsa liściami obok wyrosłej sosny z dumą sięgajacej jej korony. Surowość gór sąsiaduje z łaskawym i pieszczotliwym morzem, tętniące życiem miasta z sielskimi wioskami. A wszystko to pokryte złotym światłem dobrego nasłonecznienie, kąpie się w niebieskim błękicie nieba z aromatami przypraw kuchni lokalnej – kminkiem, czosnkiem, bazylią i oliwą z oliwek. 
Cudowna alchemia Lazurowego Wybrzeża!