Jak spędzić mile wczasy i nie zapłacić kary…

Trasy na wczasy.

Lazurowe Wybrzeże ma wszystko co niezbędne do zorganizowania wypoczynku:
• dobrze rozwinięta sieć autostrad, dróg i kolei łączy z wszystkimi większymi miastami Francji i Europy;
• międzynarodowe lotnisko w Nicei – Lazurowe Wybrzeże – zajmuje pierwsze miejsce wśród lotnisk w prowincji (nawet przed Marsylią) co do liczby obsługiwanych połączeń i liczby pasażerów (7.000.000 rocznie).

Atrakcje na wczasach.

Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu są atrakcyjne przez cały rok, dzięki śródźiemnomorskiemu klimatowi i odbywających się w ciągu roku słynnym festiwalom i imprezom kulturalnym: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes (maj), Karnawał w Nicei (luty), Święto Cytryny w Menton (luty). Trudno jest wszystko wymienić co sprawia, że ten region jest tak atrakcyjnym dla turystów w każdym wieku: muzea, wystawy, sklepy, zoo, morze, kasyna, kluby nocne, przedstawienia teatralne i kabarety, i tak dalej, i tak dalej.

Wczasy na plaży.

Ponad jedna trzecia terytorium lazurowego wybrzeża zajmowana jest przez plaże. Na lazurowym wybrzeżu znajdziesz kamieniste plaże (w pasie od Antibes do Menton) i piaszczyste plaże (na zachód od Antibes). Jeśli spędzacie wakacje w kurorcie lub mieście, gdzie głównie sa kamieniste plaże, to dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne klapki z gumy. Należy pamiętać, że między hotelami i właścicielami sąsiadujacych plaży są umowy, dzięki czemu można uzyskać zniżkę. W ceny hoteli wyższych kategorii wliczone jest korzystanie z plaż.Dzięki niesamowitej popularności kurortów lazurowego wybrzeża, plaże nie znają co to brak turystów.

Nie chodzić po mieście w stroju króliczka! 
Turyści przebywajacy na wczasach na Lazurowym Wybrzeżu, będą teraz musieli pamiętać, że władze wielu lokalnych miast zakazały w miejscach publicznych pojawiać się „w zbyt skąpych ubraniach”. Administracja gminy w kilku miastach kurortu na Lazurowym Wybrzeżu nałożyła grzywny na spacerujacych w miejscach publicznych, takich jak ulice i place: mężczyzn – bez koszulki, a kobiety – topless. Wysokość kary wynosi 40 euro. Co więcej, te miejscowości są połączone z innymi, w których nagość jest oficjalnie dozwolona. A to powoduje znaczny znaczny ból głowy zwłaszcza wśród zagranicznych turystów – szczególnie w miastach, gdzie – plaże niezauważalnie przechodzą na ulice i place łącząc się. Tymczasem w Nicei, Cannes, Saint Raphael, Menton i Monte Carlo od dawna zakazane jest wchodzenie na ulice w strojach kąpielowych. Ponadto burmistrz Montpellier, po wzroście kary z 12 do 40 euro tytułem odszkodowania nakazał rozdawać „przestępcom turystycznym” T-shirty z hasłami reklamowymi.