Czego można się spodziewać w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu?

Pogoda w Indiach

Pogoda w Indiach różni się znacznie w różnych miesiącach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać w różnych miesiącach. Zimy w Indiach są chłodne, a temperatury wynoszą średnio od dziesięciu do piętnastu stopni Celsjusza. Jednak w niektórych miejscach temperatury mogą spaść poniżej zera.

Pora deszczowa w Indiach trwa od połowy czerwca do połowy października. Porusza się po całym kraju, przynosząc ulewne deszcze i powodzie. W tym czasie kraj otrzymuje prawie trzy czwarte rocznych opadów. Pod koniec pory deszczowej monsun cofnął się na północ, a zachmurzone niebo zaczyna blednąć. Jednak druga runda deszczu zaczyna się w październiku, kiedy monsun nadchodzi z Zatoki Bengalskiej i osiada na wschodnim wybrzeżu.

Styczeń w Indiach

Styczniowa pogoda w Indiach jest idealna do zwiedzania wielu atrakcji turystycznych tego kraju, ponieważ temperatura pozostaje umiarkowana. Jego umiarkowane światło słoneczne jest idealne do zwiedzania, a brak cyklonów letnich oznacza, że ​​nie jest zbyt chłodno. Zachodni turyści również uważają, że pogoda w styczniu jest przyjemna.

Średnia temperatura przez cały miesiąc wynosi 28 stopni Celsjusza. Po południu wzrasta do 32 stopni Celsjusza, ale wieczorem spada do 23 stopni. Styczeń jest również jednym z najbardziej suchych miesięcy w roku, z zaledwie 21 mm deszczu przez 3 dni. Najsuchszym dniem w roku jest 5 stycznia – w tym dniu istnieje tylko 2% szans na deszcz, które pod koniec miesiąca wzrastają do 6%.

Okres badań obejmował miesiące grudzień i styczeń od 1979 do 2013 roku. Dane zebrano z 27 powierzchniowych stacji meteorologicznych na subkontynencie indyjskim, z jedną stacją w Uttarakhand. Codzienne podsumowania były dokumentowane w Narodowym Centrum Danych Departamentu Meteorologii Indii w Pune.

Luty w Indiach

Lutowa pogoda w Indiach jest zwykle ciepła i słoneczna. W ostatnich dniach było bardzo niewiele zamieszek na Zachodzie. Maksymalne temperatury prawdopodobnie utrzymają się między 29 a 30 stopniami Celsjusza przez następne pięć dni. W rzeczywistości nie ma żadnych prognoz dotyczących zaburzeń na Zachodzie na najbliższe siedem dni. Jednak zima jest nadal bardzo możliwa, a temperatury mogą łatwo spaść poniżej zera.

Podczas gdy lutowa pogoda w Indiach różni się w zależności od miasta, w większości kraju jest przyjemnie chłodno. Najzimniejsze regiony znajdują się w północnej i środkowej części kraju, podczas gdy w południowych Indiach zimy są łagodne. Średnia temperatura w lutym w północnych i środkowych Indiach wynosi około 27 stopni Celsjusza, a stany południowe są nieco niższe.

Minimalna temperatura 28 lutego spadła do 6,8 st. C, czyli o sześć stopni poniżej średniej o tej porze roku. Skutki wybuchu wiru polarnego w Arktyce nadal wpływają na północ kraju. Doprowadziło to do dużej liczby intensywnych zaburzeń zachodnich (WD). W lutym siedem WD uderzyło w północne Indie. W rezultacie temperatury w ciągu dnia w regionie nadal spadają.

Marzec w Indiach

Marzec był wyjątkowo łagodny w Delhi. Temperatury w ciągu dnia wzrosły powyżej 30 stopni Celsjusza, znaku nie widzianego od 21 lutego. Zbliżające się zakłócenie na zachodzie również pomogło wzrostowi rtęci. Jednak chłodne noce były również cechą marcowej pogody. Minimalna temperatura wynosiła zaledwie 12,8 stopni C.

Pogoda w marcu w Indiach jest ogólnie ciepła, choć na południu jest nieco chłodniej. Po południu może być gorąco, więc najlepiej pozostać w domu. W centralnej części Indii temperatury są bardziej znośne. To także świetny czas na poznanie lokalnej przyrody. Velas of Ratnagiri to świetne miejsce, aby zobaczyć młode żółwie.

W marcu temperatura w New Delhi osiągnęła najwyższy poziom od ośmiu lat. Średnio maksymalna temperatura miasta sięgała 30 stopni Celsjusza. W nocy temperatura spadła do 15 st.C. Marzec to także jeden z najbardziej suchych miesięcy w Indiach. W ciągu miesiąca pada tylko 15 mm deszczu, rozchodzącego się na dwa dni. Delhi cieszy się średnio osiem godzin słonecznych dni dziennie.

Kwiecień w Indiach

Kwiecień to gorący miesiąc w Indiach. W północnej części kraju temperatury mogą sięgać nawet 40 stopni Celsjusza. To sprawia, że ​​jest to dobry czas, aby odwiedzić popularne miejsca turystyczne, takie jak Varanasi, Radżastan, Delhi, Agra i Goa. Najlepiej jednak unikać upałów, odwiedzając te obszary wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Wysoka wilgotność i wysoka temperatura powodują, że panują niekomfortowe warunki. Mimo upałów kwiecień to dobry czas na zwiedzanie parków narodowych. Zwierzęta gromadzą się wokół wodopojów, dzięki czemu można zobaczyć wspaniałe dzikie zwierzęta. Jeśli odwiedzasz Indie w kwietniu, pamiętaj o odpowiednim zaplanowaniu podróży.

W kwietniu w New Delhi następuje stopniowy wzrost ilości opadów. Poziomy opadów zaczynają się od 0,5 cala w miesiącu i rzadko przekraczają jeden cal w miesiącu. Najkrótszym dniem miesiąca jest 1 kwietnia, a najdłuższym 30 kwietnia. Czarne linie na mapie pogody wskazują, przez ile godzin słońce będzie widoczne. Kolorowe paski wskazują pełne światło dzienne, zmierzch i zmierzch astronomiczny.

Maj w Indiach

Majowa pogoda w Indiach jest zazwyczaj ciepła, sucha i słoneczna. Maksymalna temperatura w większości miejsc to ponad 40 stopni Fahrenheita. Prawie 90 procent dni majowych ma temperaturę 40 stopni lub wyższą. Średnie opady wynoszą cztery milimetry lub jeden cal w New Delhi, Surat i Gangtok.

Czerwiec w Indiach

Przeciętna czerwcowa pogoda w Indiach jest gorąca i wilgotna. Średnia temperatura wysoka i niska w miesiącu wynosi około 37 st.C. Jest kilka deszczowych dni, więc warto przygotować płaszcz przeciwdeszczowy. Należy unikać noszenia płóciennych butów. Średnie opady w Indiach to 74mm. Warto również spakować lekkie, oddychające ubrania.

Południowo-zachodni monsun zaczyna pełzać na północ przez Indie z Kerali na początku czerwca. W niektórych obszarach deszcze mogą osiągać łącznie 250 cm. W całym kraju monsun przyniesie różne temperatury i ulewy. Jeśli chcesz uniknąć deszczowych dni, możesz odwiedzić stacje górskie i regiony górskie. W Sikkimie temperatura utrzymuje się na poziomie od 15 do 25 stopni Celsjusza.

Sezon monsunowy zaczyna się w czerwcu, ale w tym czasie nadal możesz cieszyć się tym, co najlepsze w kraju. Na północy powinieneś odwiedzić takie miejsca jak Agra, Delhi i Amritsar. Pora monsunowa może być pochmurna i gorąca. Na północnym wschodzie wiatry monsunowe dotrą do Meghalaya, powodując ulewne deszcze.

Lipiec w Indiach

Jeśli szukasz świetnej okazji na pokoje hotelowe, lipcowa pogoda w Indiach to dobry czas na rezerwację. Będziesz mógł doświadczyć zmieniających się pór roku i zobaczyć górskie krajobrazy z bliska i osobiście. Subkontynent indyjski słynie ze zróżnicowanego, intensywnego klimatu. Niezależnie od tego, czy chcesz wędrować po bujnych, zielonych dolinach, czy doświadczyć lodowatego chłodu Himalajów, na subkontynencie indyjskim panuje klimat odpowiadający Twoim gustom.

Chociaż lipiec to pora deszczowa, temperatury nie spadają poniżej 22 stopni Celsjusza. Nadal będziesz chciał zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy. Niewiele turystów odwiedza Indie w lipcu, co ułatwia rezerwacje. W Leh pogoda w lipcu jest szczególnie piękna.

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Indie w lipcu, czy inne części Azji Południowej, ważne jest, aby sprawdzić prognozę pogody. Lipiec jest najbardziej mokrym miesiącem w roku w większości Indii, zwłaszcza w Goa i Kerali. Chociaż deszcze trwają zwykle tylko kilka godzin, zapewniają miłą ulgę od upału i wilgotności kraju.

Sierpień w Indiach

Jeśli planujesz wyjazd do Indii tego lata, to sierpień w Indiach może być całkiem przyjemna. W tym miesiącu opady są na ogół niskie, ale w wielu częściach kraju możliwe są pojedyncze bardzo obfite opady. 14 i 15 sierpnia spodziewane są silne upadki nad wschodnią, zachodnią i środkową Madhya Pradesh. Ponadto w okresie od 13 do 15 sierpnia w Subhimalajach i Gangesie Zachodnim prawdopodobnie wystąpią silne opady. Ponadto odosobnione burze i błyskawice są również możliwe w Bengalu Zachodnim, Maharasztrze, Odisha, Goa i innych regionach.

Monsun jest aktywny w większości Indii w sierpniu, chociaż chmury deszczowe często przychodzą i odchodzą w tym miesiącu. Możesz cieszyć się wycieczkami krajoznawczymi w miastach takich jak New Delhi i Złoty Trójkąt, korzystając z przerw między chmurami deszczowymi. W czasie monsunu można również eksplorować Himalaje i pustynie Radżastanu.

Wrzesień w Indiach

Wrzesień to słoneczny miesiąc w Indiach. Podczas gdy średnie opady w miesiącu wynoszą mniej niż dwa cale w niektórych częściach Indii, temperatura nadal wynosi średnio od 33 do 24 stopni Celsjusza. Każdego dnia w New Delhi świeci średnio około 220 godzin słonecznych. Oto mapa pokazująca średnie warunki pogodowe w różnych częściach Indii we wrześniu.

Podczas gdy deszcze monsunowe w Indiach w dużej mierze ustały do ​​września, nadal można spodziewać się kilku dni deszczu. Deszcze są zazwyczaj krótkie i lekkie, co sprawia, że ​​jest to doskonały czas na zwiedzanie najważniejszych atrakcji kraju. Szczególnie we wrześniu atrakcje Złotego Trójkąta będą bardzo fotogeniczne. W tym czasie odwiedź Taj Mahal we wczesnych godzinach porannych, aby zobaczyć go o wschodzie słońca i pokonać tłumy.

Pogoda w Kerali może być bardzo gorąca i wilgotna we wrześniu, więc jeśli wolisz chłodniejsze temperatury, możesz odwiedzić rezerwaty przyrody i wysokie pasma Munnar. Warto również odwiedzić pobliski Park Narodowy Eravikulam, który jest wypełniony gęstym lasem tropikalnym i jest idealnym miejscem do obserwowania dzikiej przyrody. W Tamil Nadu pogoda jest zwykle sucha we wrześniu, co oznacza, że ​​możesz cieszyć się plażami, starożytnymi świątyniami i pysznym pongalem (gotowanym ryżem).

Wraz z początkiem września długość dnia zmniejsza się o 49 minut. Różnica między najdłuższym a najkrótszym dniem to zaledwie kilka minut, dlatego zaleca się spakowanie lekkiej odzieży. Średnio temperatura sięga 31 stopni Celsjusza (Celsjusza), a minimalna to 24 stopnie Fahrenheita. Słońce będzie widoczne przez około 31% dnia, a 69% dnia będzie pochmurne.

W New Delhi średnia godzinowa prędkość wiatru spada do 5,3 mil na godzinę. Najbardziej wietrznym dniem w roku jest 30 maja ze średnią prędkością wiatru 8,4 mil na godzinę; najspokojniejszy dzień to 16 października ze średnią prędkością wiatru 5,1 mil na godzinę. Przeważający kierunek wiatru w New Delhi we wrześniu to kierunek zachodni.

Październik w Indiach

Chociaż październik jest technicznie zimą, warunki pogodowe w Indiach są o tej porze roku całkiem przyjemne. W środkowej i południowej części kraju temperatury w ciągu dnia są zazwyczaj ciepłe i słoneczne. Jednak na dalekiej północy temperatura może być chłodna, a nawet monsunowa. W Delhi i Radżastanie średnia temperatura wynosi ponad trzydzieści stopni. Dzięki temu w październiku atrakcje turystyczne są zwykle mniej oblegane niż w kolejnych miesiącach.

Październikowa pogoda w Indiach jest idealna na wakacje w pięknych lasach i górach tego kraju. Pogoda na początku października jest również idealna do oglądania zachodu słońca nad Tadż Mahal w Agrze. W miesiącach zimowych Agra zamienia się w turystyczny park rozrywki. Oprócz przepięknych krajobrazów, pogoda jest przyjemna, co sprawia, że ​​jest to idealny czas na odwiedzenie tego czarującego miejsca.

Średnia temperatura w październiku różni się w zależności od regionu. Temperatura w Radżastanie waha się od 26 do 33 stopni Celsjusza, podczas gdy na Goa i Kerali panują nieco wyższe temperatury. Z drugiej strony Sikkim ma niższe temperatury. Średnio wynosi około jedenastu stopni Celsjusza, a temperatura jest nieco powyżej zera w wyższych regionach górskich.

W Kerali pogoda jest sucha w październiku. W tym czasie stan pada niewiele, ale w czerwcu i lipcu pada dużo. W rezultacie plaże są skromne w październiku, ale krajobrazy wciąż są bujne i spuchnięte. A temperatury mogą wynosić od 16 do 30 stopni C.

Październik to także dobry czas na aktywności związane z wodą, takie jak rafting. Jesienny monsun w październiku sprawia, że ​​poziom wody w rzece spada, więc rafting jest popularnym zajęciem. W październiku odbywa się wiele festiwali, a październik to idealny czas, aby je przeżyć. Jeśli kochasz festiwale, październik to również najlepszy czas na podróż do Indii.

Listopad w Indiach

Listopadowa pogoda w Indiach jest łagodna, z ciepłąmi, słonecznymi dniami. Wieczorami temperatury spadają. Podczas gdy szczyty w ciągu dnia utrzymają się na poziomie około 35 stopni Celsjusza (95 ° F), temperatura spadnie do komfortowych 10 stopni stopni Celsjusza (50 ° F) w nocy. Bez względu na to, czy podróżujesz do Indii w interesach czy usługach, listopadowa pogoda będzie sprzyjać zwiedzaniu i aktywności. Dodatkowo listopad to sezon barkowy, co oznacza, że ​​koszty podróży niższe niż w okresie letnim.

Średnio pogodnych dni w sprawie dni w jestch i słonecznych. 1 listopada do najczystszy dzień w najlepszych, na temat europejskich w dziewięćdziesięciu nie ma chmur. W dniu 28 stycznia najwst. najbardziej mokrym dniem, zachmurzeniem z 97 procent. Ilość deszczu padającego w zależności od lokalizacji i topografii. 1 listopada szansa na deszcz jest już niż jeden cal.

Listopadowa pogoda w Indiach jest różna w różnych częściach kraju. Pierwszy Tydzień jest najcieplejszy Jest jednak kilka dni z chłodnymi temperaturami. 30 listopada widoku nieco wcześniej. Kilka dni w czasie może być mgła. W Delhi najkrótszym dniem w roku jest 21 grudnia.

Listopadowa pogoda w Indiach jest idealna do zwiedzania miast takich jak Delhi i Bombaj. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, zachowanie odwiedzenie Sunderbans, Mahabalipuram i Jaisalmer. Możesz także wybrać się na wędrówkę po Ghatach Zachodnich. W przyszłości możemy robić, a zapanujemy nad okresem czasu będą komfortowe.

Średnia maksymalna temperatura w Delhi to dwadzieścia dwadzieścia cztery stopnie Celsjusza, co czyni dziesięć miesięcy przyjemnym czasem na zwiedzanie stolicy. Z drugiej strony w Delhi robi się trochę chłodno, ale dziesięć miesięcy na idealny czas, aby zobaczyć czterdzieści i lokalne targi. O tej porze roku na Goa jest tylko temperatura.

Właściwa pogoda w Indiach jest równoznaczna z terminem stosowania, w niektórych porach roku występują. Południowe wyspy, jak wyspy lądowe, lądowe, takie opady deszczu na grudzień. Jednak dopiero w północno-zachodnim regionie Europy doświadczasz deszczu i upałów. Wciąż są cyklony, ale jest mniej płatny. Letni monsun wciąż dotyka części kraju, takie jak Dżammu i Kaszmir.

Grudzień w Indiach

Grudniowa pogoda w Indiach jest chłodna, a temperatury wahają się od 21 do 70 stopni Celsjusza. W kraju są miejsca, w których zimy mogą być surowe. Północne równiny w północnych Indie, które nie zostały dotknięte tymimi falami. Jednak, jednak chcesz odwiedzać te miejsca w miejscach, które chcesz, aby rezerwować hotele i obrazy z odtwarzania.

Podczas gdy grudzień jest zwykle łagodniejszą porą przed ostrymi styczniowymi chłodami, w tym roku tego roku w Delhi pobiły wiele rekordów. W rzeczywistości grudzień 2018 był najzimniejszym grudniem w Delhi od 13 lat i pozostało najzimniejszym grudniem w ostatnich 50 lat. W Delhi było sześć dni poniżej czterech stopni C, minimalna temperatura była poniżej normy przez 18 dni.

Grudniowa pogoda w Indiach jest bardzo przyjemna, niektóre niektóre niektóre są niektóre bardziej takie niż inne. Nowe Delhi 221 godzin słonecznych w średnio. W kraju panuje wiele różnych klimatów, a grudzień to jeden z najsuchszych miesięcy. Oto średnie grudniowe warunki warunki w miejscach w kraju.

Podczas gdy południowe i środkowe Indie są na ogół gorętsze, środkowe i północne Indie mają chłodniejsze temperatury. W północnych Indiach nocą mogą spaść do minus dziesięciu stopni. Hotele zapewnią by zapewnić koce, ale goście powinni spakować warstwy białe rękawiczki oraz czapki i rękawiczki. Pamiętaj też, że grudniowa pogoda jest idealna do zwiedzania!

Jeśli odwiedzasz Indie, grudzień to jeden z najlepszych miesięcy na wizytę. Temperatury w New Delhi są przyjemne, ale pogoda będzie się różnie w odstępach od odwiedzanych miejsc. Najlepsze miesiące do kraju do stycznia, luty, marzec, listopad i grudzień. Najgorsze miesiące do maj, czerwiec i lipiec.

Temperatura w ciągu dnia są wysokie, około 30 stopni Celsjusza, ale w nocy spada do 20 stopni. Średnie opady to tylko dwa milimetry. Podczas gdy temperatury w lipcu są gorące, deszczowa deszczowa nie trwa długo. W porzemonsunowej w północnych Indiach występują ulewne deszcze.