Map of India
Source: VectorStock.com Political map of India.

In drawing a map of India, you can use a ruler and pencil to sketch the general shape of the country. Once you have the general outline drawn, it is time to mark the major cities and other important landmarks. This drawing of India will take some practice. The basic shape of India is similar to a kite, with many curved edges.

Polityczna mapa Indii

Mapa polityczna Indii jest ważnym narzędziem przy omawianiu struktury kraju. Pokazuje wzajemne relacje różnych państw oraz granice międzynarodowe. Pokazuje również stolice różnych stanów i terytoriów związkowych. Ten rodzaj mapy jest przydatny podczas przygotowywania planu lekcji i pomaga uczniom zidentyfikować różne części kraju.

Republika Indii znajduje się w Azji Południowej i graniczy od zachodu z Morzem Arabskim i Morzem Lakkadiwskim. Na wschodzie dzieli granice morskie z Chinami, Bangladeszem, Birmą i Sri Lanką. Odległość od zachodniego wybrzeża Gujarat do granicy z Bangladeszem wynosi około 2040 kilometrów.

Flaga narodowa Indii

Flaga Indii jest narodowym godłem Indii. Pierwotnie flaga Indii składała się z trzech pasm w różnych kolorach. Te zespoły reprezentowałyby dwie większości w Indiach. Flaga zawierała również gwiazdę i półksiężyc. Kolory flagi mają reprezentować siłę i odwagę. Zostały wybrane, ponieważ były symetryczne. W 1947 flaga została oficjalnie przyjęta przez naród i od tego czasu jest flagą narodową.

Flaga narodowa Indii to tricolor – poziomy tricolor składający się z trzech różnych kolorów: głębokiego szafranu (pomarańczowego) na górze, białego na środku i zielonego na dole. Trójkolorowy wzór był inspirowany irlandzką flagą i został powszechnie przyjęty jako symbol nacjonalizmu w walce o wolność Indii.

Języki używane w Indiach

Indie mają kilka języków. Najpopularniejsze języki to hindi, gudżarati, marathi, urdu, malajalam i bengalski. W zależności od regionu języki te mogą być używane na różne sposoby. Na przykład językiem asamskim posługuje się ponad 15 milionów ludzi. Jest członkiem rodziny indo-aryjskiej i jest używany w niektórych częściach Indii i sąsiednich krajach. Jego rodzimi użytkownicy są zlokalizowani w Assam, Arunachal Pradesh i Nagaland.

Języki indyjskie składają się z wielu różnych dialektów. Istnieją 22 języki z ponad milionem native speakerów, 50 języków z ponad milionem użytkowników i 114 języków z ponad dziesięcioma tysiącami użytkowników. Pozostałe języki stanowią około 566 000 native speakerów. Według spisu ludności z 1991 roku populacja Indii wynosiła 838 milionów.

Święta obchodzone w Indiach

W Indiach przez cały rok obchodzone są liczne święta. Każdy z nich ma swoje unikalne znaczenie i etos religijny. Różnorodna oferta festiwali odzwierciedla również różnorodność narodu pod względem religii i duchowości. Uroczystości te stanowią uroczysty impuls do monotonnej rutyny codziennego życia. Ponadto festiwale te podkreślają tętniącą życiem kulturę regionu.

Na przykład w stanie Radżastan festiwal Gangaur obchodzony jest podczas menstruacji Bogini Gauri. Festiwal jest czasem świętowania żniw i nadejścia wiosny, a także jest uważany za pomyślny dla małżeństw. Wiele osób zbiera się w Jaipur, aby wziąć udział w festiwalu i kupić ghewar, tradycyjny słodycz.

Religie praktykowane w Indiach

W Indiach praktykuje się wiele różnych religii, w tym hinduizm, buddyzm, dżinizm i chrześcijaństwo. Chociaż wiele z tych religii łączy wiele podobieństw, różnią się one praktykami i wierzeniami. Hinduizm jest uważany za trzecią co do wielkości religię świata i najważniejszą w kraju. Jego filozofia i mitologia są niezwykle złożone i zróżnicowane. Hindusi przywiązują wielką wagę do różnych pism świętych, do których należą Wedy, Upaniszady, Bhagawadgita i Ramajana. Szczególnie Bhagavad Gita jest uważana za najważniejsze pismo święte i źródło autorytetu dla Hindusów.

Podczas gdy hinduizm jest najszerzej praktykowaną religią w Indiach, Hindusi praktykują również buddyzm, sikhizm i dżinizm. Społeczność hinduska stanowi 80,4% ludności kraju, a ludność chrześcijańska trzy procent. Powszechne są również wierzenia animistyczne i buddyjskie, ale pozostają one przede wszystkim praktykami mniejszości.