Prawdziwy czar Wysp Kanaryjskich prezentuje właśnie Teneryfa – hiszpańska wyspa rozciągająca się na przeszło 2354km2. Zamieszkuje ją blisko 700 tysięcy mieszkańców. Wczasy na Teneryfie to między innymi wizyta na jednej z największych na świecie sztucznych plaż. To także okazja do zobaczenia armaty, która ‘pokonała’ samego admirała Nelsona. To również przepiękny Park Narodowy Teide oraz dwa ‘przesiąknięte’ historią miasta: Puerto de la Cruze i La Ortava. Jak zatem widać nie sposób jest się tam nudzić. Poza tym należy też podkreślić, że Teneryfa to miejsce uniwersalne, gdzie każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Odkrywanie Teneryfy …

rozpoczęło się ok.1850 roku od częstych i regularnych wizyt w Puerto de la Cruze oraz La Orotava. Te dwie miejscowości stanowiły swoiste ‘korzenie turystyki’ na Teneryfie. Początkowo przybywali tam jedynie ludzie z wyższych sfer. Dzisiaj obydwa te miasta można śmiało określić, jako atrakcje turystyczne Teneryfy. Obydwa te miasta oferują odwiedzającym je gościom:

  • Przepiękne plantacje bananowców – ich powstaniu sprzyja bardzo żyzna gleba;
  • Eleganckie rezydencje w stylu kolonialnym – które są żywym dowodem swoistego ‘luksusu hiszpańskiego’;
  • Brukowane wąskie uliczki – doskonale zachowane i nadające miastom niepowtarzalności;
  • Wyrzeźbione w skałach kompleksy basenowe – zastępują one brakującej wszystkim plaży wypoczynkowej.*

Muzeum Militarne i inne atrakcje …

czekają na wszystkich, którzy pragną spędzić swoje wczasy na Teneryfie w bardziej aktywny sposób, niż tylko korzystanie ze słonecznych plaż. Muzeum Militarne znajduje się w miejscowości Santa Cruz de Tenerife – jest to jednocześnie stolica wyspy oraz jedno z ładniejszych kolonialnych miast na wyspie. Jego największą atrakcją jest armata, z powodu której admirał Nelson stracił w 1797 roku rękę (wstęp na obiekt jest płatny i możliwy od wt – ndz w godzinach 10-14). Park Narodowy Teide powstały na pozostałościach po tamtejszym wygasłym już i martwym kraterze. Wiele emocji może dostarczyć nam podróż kolejką linową po obszarze krateru. Tym ‘środkiem transportu’ docieramy na wysokość ok. 160 m poniżej wierzchołka, skąd roztacza się niesamowity widok na wspaniałe formacje skalne wypełniające ten właśnie teren. Las Teresitas to oferta, której nie może przegapić żaden miłośnik relaksu na najwyższym poziomie. Nazwa ta skrywa piękną, największa na świecie sztuczną plażę.

Teneryfa w pigułce.

Wyspa mieści się na Zachodnim Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zalicza się w gro jednych z piękniejszych wysp na tym rejonie. Urwiste górskie stoki a wśród nich maleńkie urocze miejscowości, zielone doliny, głębokie prastare lasy oraz przenikające się wzajemnie: słońce, chmury i mgły to główne atuty tego pięknego miejsca. Najwyższym wulkanicznym szczytem wyspy jest El Teide wznoszący się przeszło 3718 m n.p.m. – otoczony lasami, zielonymi dolinami a nawet w swoich najniższych partiach piaszczystymi plażami, stanowi sporą atrakcję dla wszystkich odwiedzających Teneryfę.