Jaka jest pogoda w styczniu na Majorce. Temperatury powietrza i co wówczas tam robić?

Majorka to idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy lubią gorące morze, piękne plaże i krajobrazy. Oczywiście aby korzystać z tych wszystkich atrakcji, to najlepiej wybrać się tam w porze letniej. Jednak gdy szef w styczniu wysyła nas na przymusowy urlop, to nie smućmy się i nie traćmy czasu, tylko bukujmy bilet na Majorkę. Choć temperatury powietrza nie są za wysokie, to jednak jest tam tak duża ilość różnych atrakcji, że nawet w styczniu nie sposób się tam nudzić.

Co robić na Majorce w styczniu?

Przede wszystkim się bawić. Jest to przecież miejsce, w którym są liczne i jedne z największych dyskotek na świecie, kasyna i  kluby nocne. Nawet w styczniu jest tam sporo turystów z całego niemal świata, zatem na brak towarzystwa nie będziemy narzekać. Jeżeli jednak znudzą nam się nocne wojaże, to warto wybrać się w bezchmurny dzień na wycieczkę rowerową po okolicy, aby pozwiedzać i poznać życie okolicznych mieszkańców. Po takiej wycieczce warto skorzystać z ofert hoteli i udać się do spa, do sauny lub też na basen.

Pogoda w styczniu

Styczeń na Majorce przywita nas najprawdopodobniej pochmurną pogodą, choć oczywiście możliwe są też dłuższe przejaśnienia. Styczeń to jednak czas pory deszczowej, zatem należy się na to przygotować. Temperatury powietrza jak na porę zimową stosunkowo wysokie, wynoszą one około 10° C. Z całą pewnością więc nie zmarzniemy i jak dopisze nam szczęście to też nie powinniśmy zbytnio zmoknąć.