Majorka- jakie środki komunikacji są dostępne? Do dyspozycji turystów są zadbane i zalegalizowane, są zarejestrowane i posiadają liczniki.

Większość turystów udaje się na Majorkę samolotem. To najwygodniejszy i najszybszy sposób dotarcia na tę piękną wyspę. Już na miejscu, prosto z lotniska bez problemu dostaniemy się do wszystkich miejscowości na wyspie. Można wsiąść w autobus, w taksówkę lub też wypożyczyć samochód. Środki komunikacji na Majorce są w bardzo dobrym stanie, są zadbane i zalegalizowane. Nie ma więc obawy o bezpieczeństwo, czy też jakieś oszustwo.

Taksówki i autobusy

Na całej Majorce jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. We wszystkich miejscowościach, nawet tych najmniejszych kursują często autobusy, więc żaden turysta nie będzie miał problemu z poruszaniem się po wyspie. Bilety można kupić bezpośrednio u kierowcy lub też w hotelowych sklepach. Jeżeli wolimy jazdę taksówkami, to tutaj też nie będzie większego problemu. Już po wyjściu z lotniska natrafimy na nie i bez żadnych obaw możemy z nich korzystać. Wszystkie są zarejestrowane i posiadają liczniki. Choć ceny nie są niskie, to nie ma absolutnie mowy o oszustwach.

Komunikacja na Majorce

Oprócz wspomnianych wcześniej taksówek i autobusów, na Majorce jest również bardzo dobrze rozwinięta sieć kolejowa oraz w większych miastach metro. Bilety można zakupić na stacjach lub też w specjalnych automatach, które znajdziemy na przystankach i stacjach.