Wakacje i wczasy we Francji. Znajdziesz tutaj rady, pogodę, mapy, przewodniki i wiele innych cennych informacji, które pozwolą spędzić niezapomniane wakacje czy to w lato czy na nartach w zimę we Francji – Cannes, Normandia, Paryż, Lazurowe Wybrzeże, Monte Carlo.

Twój przewodnik po Francji. Poszukaj informacji jak:

Miejsca które trzeba odwiedzić na południu Francji.
  • najlepsze hotele, pensjonaty, apartamenty i restauracje we Francji
  • tanie wczasy last minute, tanie bilety lotnicze do Francji
  • urocze plaże, trasy, mapy i przewodnik po Francji
  • temperatury we Francji,
  • wycieczki fakultatywne
  • ceny we Francji

Co robić w Paryżu – porady mieszkańców

Znajdziesz tutaj rady, pogodę, mapy, przewodniki i wiele innych cennych informacji, które pozwolą spędzić niezapomniane wakacje czy to w lato czy na nartach w zimę we Francji.

Fauna i flora we Francji jest bardzo zróżnicowana i bogata. Lazurowe Wybrzeże na morzu śródziemnym jest idealne dla miłośników kąpieli morskich. Chyba każdy słyszał o kurorcie w Saint-Tropez, dzięki serii komedii z Louis de Funesem gdzie grał przezabawnego komisarza policji. 

Inne znane kurorty to Cannes i Nicea. Jeśli Lazurowe wybrzeże jest idealne do letniego wakacyjnego wypoczynku to Alpy są idealnym miejscem na wczasy na nartach w miesiącach zimowych. Najbardziej znany jest kurort narciarski w Alpach Chamonix-Mont-Blanc.

Nie sposób będąc we Francji na wakacjach ominąć zamki nad Loarą, dzięki którym przeniesiemy się w czasie i poczujemy niesamowitą średniowieczną atmosferę. Jednak stolicą kulturalną Francji w przenośni i dosłownie jest Paryż. Dla turystów którzy są miłośnikami sztuki to istny raj i sam w sobie może być celem podróży do Francji. 

Powinniśmy uczyć się od Francuzów jak kochać życie i być optymistami. Uwielbiają oni długie rozmowy przy obiedzie z lampką dobrego wina. Będąc na wczasach we Francji musimy wczuć się w klimat odwiedzając liczne kafejki i kosztując potrawy ich niesamowicie smacznej kuchni.

Francja słynie z upraw winorośli. Jej wina i szampany są najlepsze i najsłynniejsze na całym świecie. Podczas wczasów we Francji można wybrać się na jedną ze zorganizowanych wycieczek ze zwiedzaniem piwniczek i degustacji wina.