Piękne widoki 4k we Francji.

Francja to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów europejskich. Wspaniałe zabytki oraz piękne krajobrazy przyciągają tu zarówno miłośników historii i sztuki jak i natury. Francja posiada wszystko co potrzebne jest atrakcyjnemu turystycznie krajowi – wspaniałe plaże nad Morzem Śródziemnym, gwarne kurorty, zapierające dech w piersiach górskie widoki w Alpach, świetnie wyposażone ośrodki narciarskie oraz zabytki zaliczane do absolutnej światowej czołówki.

Wczasy we Francji – czy warto tam polecieć na wczasy?

Francja jest atrakcyjna dla turystów chcących spędzić tu swój urlop zarówno latem jak i zimą. Przy upalnej pogodzie przyciąga szczególnie mocno południowe wybrzeże, które nie bez kozery nosi nazwę Lazurowego. Ciągnąca się od Cassis niedaleko Marsylii po granicę włoską Riwiera Francuska to rejon, który rocznie odwiedza ponad 10 milionów osób. znajdują się tu najważniejsze kurorty francuskie – Saint Tropez, Nicea, Cannes czy Antibes. Choć plaże nie są tu zbyt szerokie i często pokrywają je kamienie, to nie odstrasza to miłośników wypoczynku nad morzem. Przepiękne widoki, błękitny odcień morskich wód oraz widowiskowe nadmorskie skały i urwiska to obrazki, które na zawsze zapadają w pamięć. Jeżeli dodamy do tego hotele na najwyższym światowym poziomie oraz przepyszne jedzenie to południe Francji jawi się jako prawdziwy raj dla turystów. Z kolei zimą ożywają ośrodki położone w górach. Znajdujące się przy granicy z Włochami alpejskie kurorty narciarskie oferują nie tylko kilometry świetnie przygotowanych tras zjazdowych, nowoczesne wyciągi i zaplecze narciarskie, ale także stojące na najwyższym poziomie zakwaterowanie oraz liczne rozrywki.

Wycieczki do Francji

Wiele osób wyjeżdżających do Francji nastawionych jest przede wszystkim na jej poznawanie. A jest tu co podziwiać. Już samo zwiedzanie Paryża może zająć co najmniej kilka dni. Poznanie tajemnic francuskiej stolicy, buszowanie w tutejszych muzeach, rejs po Sekwanie, spacery wąskimi uliczkami Montmartre czy kawa w jednej z niezliczonych kawiarni mogą wypełnić cały pobyt. A to przecież nie koniec miejsc wartych odwiedzenia. Dolina Loary ze wspaniałymi zamkami, urokliwa Normandia, malownicza Prowansja przyciągają co roku prawdziwe tłumy. Nie należy zapominać o rozrywkach Zwiedzanie można oczywiście połączyć z wypoczynkiem nad morzem. Dużą popularnością cieszą się więc wczasy łączone z wycieczkami objazdowymi. 

Wczasy we Francji – ceny

Decydując się na wczasy we Francji należy liczyć się z wydatkiem wyższym niż w innych krajach południowej i zachodniej Europy. Jednak w tym wypadku nie należy się tym zrażać. Wynika ona bowiem z bardzo wysokiej jakości usług świadczonych przez francuskie hotele i pensjonaty. Jeżeli dodamy do tego nadzwyczajne walory przyrodnicze, krajobrazowe i zabytkowe Francji, to nie będzie dziwił fakt, że pomimo dość wysokich cen Francja co roku plasuje się w czołówce państw najchętniej odwiedzanych przez turystów.

Czytaj więcej o Francji w Wikipedii.