Jak wybrać turystyczne biuro podróży

Jak wybrać turystyczne  biuro podróży?

Wydane znaczne pieniądze, a zamiast niezapomnianych wrażeń, zawód i rozczarowanie – tak może skończyć się urlop, jeżeli sugerując się niską ceną, szybko i bez zastanowienia wybierzemy biuro turystyczne.

Zanim podpiszemy umowę powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą, przestudiować informacje zawarte w broszurach, folderach, katalogach, czy też na stronie internetowej.

W myśl obowiązujących przepisów – oferta turystyczna nie może wprowadzać nas w błąd i musi zawierać wszystkie podstawowe i istotne elementy proponowanej nam usługi. Gdy mamy jakieś wątpliwości, warto prosić o ich wyjaśnienie, gdyż po podpisaniu umowy będzie już na to za późno.

Jeżeli znaleźliśmy już interesującą nas ofertę, następnym krokiem jest sprawdzenie wiarygodności wybranego przez nas organizatora.

Sprawdzamy biuro turystyczne.

Na pewno warto zapytać znajomych, którzy korzystali już z usług danego biura, jakie mają doświadczenia i czy byli zadowoleni z wyjazdu.

Podpisujemy umowę

Gdy nie mamy już żadnych wątpliwości co do oferty i wiarygodności biura, możemy podpisać umowę. Oczywiście, przed podpisaniem musimy ją bardzo dokładnie przeczytać i sprawdzić, czy zawiera wszystkie istotne elementy.

Pamiętajmy, że w razie późniejszych reklamacji to właśnie zapisy umowy, a nie ustne ustalenia, są wiążące dla obu stron.