Loty do Portugalii z Polski – Faro, Lizbona, Porto

Loty do Portugalii z Polski – Faro, Lizbona, Porto.

Jakim samolotem do Portugalii

Podróż samolotem – z i do Lizbony można się dostać z naprawdę wielu miejsc na całej kuli ziemskiej i to w całkiem korzystnych cenach. Najłatwiej, najszybciej i najtaniej – samolotem.
Samolotem z Polski do Portugalii? Wydawałoby się nic prostszego – kupić bilet i już udać się w podniebną podróż. Nic bardziej mylnego. Jeżeli nie mamy wykupionych wakacji z zapewnionym transportem, a więc wykorzystując czarterowe połączenia, to mamy problem.

Jedyny sposób na dotarcie do Portugalii to podróż samolotem do Hiszpanii, a stamtąd przejazd pociągiem, samolotem lub autokarem.
To rozwiązanie jest dobre dla turystów, którzy chcą przy okazji zwiedzić kawałek Hiszpanii, często jest też korzystne finansowo ze względu na generalnie niższe ceny biletów lotniczych na trasach do Hiszpanii niż do Portugalii.
Chcąc polecieć bezpośrednio z Polski do Portugalii mamy – de facto – tylko jedno połączenie; z Warszawy do Lizbony liniami lotniczymi TAP Portugal. Lata on codziennie z Warszawy do Lizbony. Za bilet zapłacimy minimum 310 euro

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski tylko w sezonie wakacyjnym

Polskie Linie Lotnicze LOT, na sezon wakacyjny, uruchamiają także połączenie pomiędzy Warszawą a Lizboną. Samoloty w lipcu i sierpniu odlatują codziennie. Za bilet zapłacimy minimum 1800 zł.
Lotnisko Portela Airport:

Terminal 1 lotniska położony jest 7 km od centrum Lisbony.