Reklama
Strona główna Francja Wycieczki fakultatywne po Francji.

Wycieczki fakultatywne po Francji.

Dowiedz się, na jakie wycieczki fakultatywne po Francji warto się wybrać i co warto zobaczyć we Francji. Najbardziej popularne to Disneyland, Luwr, Wersal.

168
Paris Disneyland Tour

Dowiedz się, na jakie wycieczki fakultatywne po Francji warto się wybrać i co warto zobaczyć we Francji. Najbardziej popularne to Disneyland, Luwr, Wersal.

Wycieczki fakultatywne po Francji, mogą dać nam pełen wgląd w piękno tego kraju. Wśród licznych propozycji biur podróży, na naszą uwagę zasługują między innymi:

  • rodzinna wycieczka do Disneylandu – dla osób, które podróżują po Francji ze swoimi pociechami
  • wycieczka do Luwru i Wersalu – to świetna uczta „duchowa” dla spragnionych wrażeń estetycznych
  • majestatyczny Paryż nocą – zaspokoi z kolei niewybredne gusta miłośników rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

Rodzinna wycieczka do Disneylandu

Paryski Disneyland znajduje się na ogromnej powierzchni i jest oddalony od samego Paryża o 30 kilometrów. Dzięki swojej doskonałej organizacji, jest w stanie zatroszczyć się zarówno o dzieci jak i ich opiekunów. Ten park rozrywki, stanowi najbardziej znane tego typu miejsce w Europie. Obejmuje on swoim obszarem dwa kompleksy rozrywkowe czyli:

  • Park Disneyland
  • Walt Disney Studios.

W trakcie ich zwiedzania, gościom towarzyszą ogromne postacie z kreskówek Disney’a. Na miejsce dociera się zazwyczaj specjalnymi autobusami, które dowożą nas na miejsce docelowe. Powrót następuje o wyznaczonej przez organizatora porze, za pośrednictwem wygodnych minibusów, które rozwożą przybyłych do ich hoteli.

Luwr i Wersal.

Te dwa majestatyczne centra sztuki, muszą obowiązkowo znaleźć się na liście wartych odwiedzenia miejsc. Zgromadzone w nich dzieła sztuki, potrafią sprostać gustom, nawet najbardziej wymagającego estety. Ale po kolei… Luwr jawi się, jako najstarsze i największe muzeum świata. Zgromadzono na jego obszarze najbardziej reprezentatywne dzieła sztuki: rzeźby, obrazy, rysunki z całego świata. Mówiąc ogólnie, ekspozycja Luwru, to przegląd kształtowania się sztuki od czasów starożytnych po współczesność. Wersal to równie wytrawna „uczta” dla prawdziwych estetów. Docierając na miejsce, możemy wysłuchać specjalnych przewodnikowych nagrań – są one dostępne również w j. Polskim. Po dotarciu na miejsce, naszym oczom jawi się obraz doskonałości twórczej i bogactwa. Wersal to

Paryż nocą i jego atrakcje.

Ta wycieczka fakultatywna udowadnia nam przede wszystkim, że Francja to synonim rozrywki na najwyższym światowym poziomie. W trakcie wycieczki, mamy do swojej dyspozycji dwa główne centra paryskiej rozrywki. Pierwsze z nich to tak zwany LIDO. Znajduje się on na Polach Elizejskich i jest jednym ze słynnych kabaretów paryskich. Wizyta w nim wiąże się jednak z obowiązkowym strojem galowym – wieczorowym. Zaproszeni goście, biorą udział w pokazowym przedstawieniu a na końcu, zostają poczęstowani lampką szampana. Drugie tego typu miejsce, to Moulin Rouge. Tam z kolei, zostajemy zaproszeni do obejrzenia popisowego Can-Cana, w wykonaniu profesjonalnych tancerek. Na zakończenie spektaklu, również otrzymujemy lampkę szampana. Wymienione powyżej trzy propozycje, jakże różnych wycieczek, to nie tylko zaproszenie do Francji. To także potwierdzenie faktu, że krajobraz kulturalny tego kraju, nie ma sobie równych. Warto więc skorzystać z którejś opcji, aby w pełni zasmakować we francuskich klimatach.