Porady dla osób podróżującymi z dziećmi. Dobre rady, leki, czyli co zabrać ze sobą na wczasy do Francji.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Francji – porady

  • Dojazd do Francji. Podróżując do Francji na wakacje z małymi dziećmi, warto zadbać by podróż dla nich przebiegła bez większego zmęczenia i nudzenia się. Jeśli leci się samolotem, należy zadbać o dobre linie lotnicze oferujące specjalne miejsca dla kilkulatków a nawet niemowląt. Chociaż lot trwa około dwóch godzin, siedzenie cały czas na kolanach u jednego z rodziców, może być męczące dla obu stron. Warto zatem dopłacić do przelotu by podróż odbyła się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Odradza się podróżowanie z małymi dziećmi autokarem lub pociągiem. Jazda trwa wiele godzin i jest ona bardzo męcząca dla dorosłego człowieka, nie mówiąc już o dzieciach. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie się w podróż autem. Można zabrać do samochodu ulubione zabawki dziecka, a dodatkowym atutem tego środka lokomocji, jest możliwość zrobienia w każdej chwili postoju.
  • Zakwaterowanie i atrakcje. W zależności od tego w jakim dziecko jest wieku, na wczasach trzeba umiejętnie zorganizować im czas. Urlop spędzany w hotelu sam przynosi ciekawe rozwiązania. Zazwyczaj w wysokiej klasy hotelach dostępne są animacje dla dzieci, a nawet opiekunki na specjalne życzenie. Jednak warto pomyśleć o tym, że rodzinne wakacje spędzać jednak cały czas w komplecie. Dobrze jest zatem decydować się na hotel blisko takich atrakcji jak: Aquaparki, duże place zabaw czy po prostu spędzić wakacje nad Morzem Śródziemnym.
  • Bezpieczeństwo dziecka. Będąc w Paryżu, innych większych miastach lub zatłoczonych kurortach, nie można spuszczać swoich dzieci z oczu. Łatwo mogą się zgubić, a małym dziecko niestety nie poda swoich danych w języku francuskim lub nawet w angielskim. Zagrożeniem, na które należy również zwrócić uwagę to duża rozpiętość kulturowa i religijna. W przeludnionych miejscach jest zwiększone ryzyko przestępczości, a co za tym idzie ktoś z dorosłych może dziecku zrobić krzywdę.
  • Nauka przez zabawę. Dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, tym bardziej jeśli jest ona pokazana w bardzo prosty i przyjemny sposób. Małym dzieciom można wpoić wiele ciekawostek z życia Francuzów, pokazać im tutejszą kulturę, obyczaje, a nawet nauczyć kilku podstawowych zwrotów.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Francji – leki.

Wyjeżdżając z dzieckiem do Francji, należy wziąć ze sobą wszystkie niezbędne leki, które dziecko obecnie musi zażywać. Jeśli leki są specjalistyczne, warto wziąć ze sobą zaświadczenie o lekarza, aby w razie kontroli celnej uniknąć wszelkich niejasności. Konieczne jest skompletowanie mini apteczki. Przyborów i leków na otarcia, stłuczenia, ukąszenia owadów, lekkie poparzenia słoneczne, czy również na uczulenia. Wybierając się w regiony Wybrzeża Morza Śródziemnego, nie można zapominać o wzięciu wysokiego filtra do opalania. A dodatkowo trzeba przypilnować by dziecko nosiło nakrycie głowy. Jadąc samochodem warto zabrać leki na chorobę lokomocyjną, natomiast wsiadając na pokład samolotu, można podać dziecku lekkie ziołowe tabletki lub syrop na uspokojenie.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Francji – co zabrać?

Pakując bagaż dziecka, nie można zapominać o takich rzeczach, jakimi są: leki, ubrania na zmianę, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, co najmniej dwie pary obuwia, oraz ulubioną zabawkę czy książeczkę do czytania.