Organizacja wycieczek fakultatywnych do Hiszpanii.

Osoby, które pierwszy raz wybierają się na wycieczkę do Hiszpanii, najczęściej i najbardziej zaskoczone są różnicami, które występują pomiędzy regionami. A co za tym idzie zróżnicowania kulturowe, językowe, tradycyjne, krajobrazowe, polityczne. Wszystkie te cechy różnią się między sobą w poszczególnych regionach Hiszpanii.

Jakie wycieczki cieszą się największym powodzeniem?

Największym powodzeniem cieszą się słoneczne wybrzeża pokryte złotym piaskiem, przepiękne morze a także oferty, które przygotowane są specjalnie dla turystów po to, aby mogli miło i przyjemnie spędzić czas podczas pobytu w Hiszpanii. Wiele atrakcji przyciąga do zwiedzania tego kraju podróżujących turystów.

Wycieczka do Barcelony

Turyści, którzy zdecydowali się na wypoczynek w Hiszpanii mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert wycieczek fakultatywnych. Wśród proponowanych ofert znajduje się wycieczka do Barcelony- stolicy Katalonii, w góry Montserrat- jedna z najciekawszych wycieczek fakultatywnych w Hiszpanii. Wycieczka do Barcelony charakteryzuje się tym, że turyści mogą zwiedzić słynne zabytkowe gotyckie centrum miasta, kościół oraz słynny stadion i muzeum klubu piłkarskiego FC Barcelona. Koszt tej wycieczki nie jest wysoki, dlatego warto jest z niej skorzystać. Można zobaczyć bardzo ciekawe zabytki, budowle, działa architektoniczne i inne ciekawe zakątki tego miasta.

Wycieczka do Montserrat

Wycieczka fakultatywna do Montserrat to typowo górska wycieczka. Pasmo tych gór znajduje się w odległości około 40 kilometrów od Barcelony, dlatego wybierając się do Barcelony, warto jest zobaczyć również i góry i połączyć te dwie wycieczki z sobą. Góra ta wygląda bardzo interesująca i wyróżnia się wśród innych szczytów. Znajduje się w tym miejscu również Sanktuarium Matki Bożej z Montserrat, do którego organizowanych jest wiele pielgrzymek. Odwiedzając to miejsce można zwiedzić bazylikę, która wyposażona jest w wiele drogocennych zabytków.

Podsumowanie wycieczek fakultatywnych

Hiszpania posiada bardzo wiele ciekawych miejsc, które są godne uwagi, dlatego też warto jest skorzystać z organizowanych wycieczek fakultatywnych. Wycieczki te organizowane są pod okiem przewodnika, który oprowadza wycieczkę po konkretnym miejscu.