Opis wyspy Brac. Pogoda, klimat i ciekawe miejsca.

Wyspa Brac to największa wyspa w całej Dalmacji i miejsce naprawdę wyjątkowe pod wieloma względami. Wyspa Brac znajduje się w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się bardzo łagodną pogodą przez cały rok. Lata ciepłe, lecz nie upalne, a zimy łagodne i raczej bez śniegu.

Pogoda i temperatury

Temperatury powietrza na wyspie Brac sprzyjają wypoczynkowi przez wiele miesięcy w roku. Począwszy od maja, aż do samego października woda w morzu jest bardzo ciepła i wynosi ponad 20’ C. Można więc pływać, nurkować i uprawiać wszelkie możliwe sporty wodne. Temperatury w miesiącach najcieplejszych nie przekraczają 30’ C, zatem są idealne do plażowania nawet dla małych dzieci lub osób, które męczą zbyt wysokie temperatury. Jest ciepło, wieje lekki wiaterek i dzięki temu upały tak nie męczą. W najzimniejszych miesiącach temperatury wynoszą około 10’ C, choć zdarzają się i takie w granicach 15’ C, zatem jest całkiem znośnie i na pewno nie mroźno.

Ciekawostki

Wyspa Brac nazywana jest wyspą wiatru i kamienia, a to za sprawą idealnego wiatru do uprawiania windsurfingu, który jak twierdzą miłośnicy tego sportu, wieje tam bez ustanku. Kamienia, bo wydobywa się tam znany na cały świat biały kamień, który posłużył do budowli wielu znanych budynków na świecie, miedzy innymi do budowy Białego Domu.