Wyspa Pag – pogoda i klimat. Najciekawsze miejsca i miasta.

Wyspa Pag jest jedną z większych wysp na Morzu Adriatyckim. Znajduje się ona pod wpływem łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że okres wakacyjnego wypoczynku trwa tam od maja do października. W tym też czasie rzadko pada deszcz, zatem bez żadnych przeszkód można korzystać z uroków tego wspaniałego miejsca.

Pogoda i temperatury

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a temperatury powietrza wynoszą około 30’ C. Najzimniejszy miesiąc to luty z temperaturami w okolicach 8’ C. Bardzo rzadko pada śnieg, a zimy to przede wszystkim dość chłodny i mocny wiatr, który wieje z północnego wschodu. Lata są bardzo suche, a najwięcej opadów przypada na miesiąc listopad.

Najciekawsze miejsca

Cała wyspa jest piękna i zachwyca kilometrami plaż i wspaniałą roślinnością. Charakterystyczne dla wyspy są stare gaje oliwne i plantacje ziół, które sprawiają, że na całej wyspie wspaniale pachnie. Najciekawsze miasta to Pag i Novalji. To pierwsze słynie ze wspaniałej laguny i smacznej oliwy z oliwek, a to drugie z całonocnych imprez na plaży.