Gdzie leżą Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie określa się skupisko wysp na Oceanie Atlantyckim, należące do Hiszpanii, podzielone niejako na dwie prowincje: Santa Cruz de Tenerife i Las Palmas de Gran Canaria. W skład Wysp Kanaryjskich wchodzi siedem głównych wysp (Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera) i sześciu mniejszych (Alegranza, Graciosa, Montaña Clara, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste).

Trzynaście rajskich wysp

Trzynaście rajskich wysp jest miejscem, gdzie podróżujący mogą zaznać spokój, wyciszenie i należyty odpoczynek. W sezonie turystycznym turystów jest tutaj bez liku, nie mniej jednak, Wyspy Kanaryjskie cieszą się dużym zainteresowaniem, nawet wśród osób, którym wyjazd tutaj ma być przede wszystkim wypoczynkiem od gwaru ludzi. 

Położenie wysp

Z racji, że Wyspy Kanaryjskie są tak usytuowane, że cały czas panuje tutaj raczej ciepły klimat, określa się je, jako Wyspy Wiecznej Wiosny. Pogoda tutaj jest doskonała przez cały rok, a najcieplejszy okres przypada na lipiec i sierpień. Część południowa wysp należy do najcieplejszych, z kolei część północna jest zwykle pochmurna i deszczowa. Tereny górzyste zaś dają ochłodzenie po słonecznych kąpielach, stad też często poleca się górskie wędrówki, które dają nieco ochłodzenia.

Dla podróżujących turystów

Dzięki czemu turyści maja możliwość zwiedzania nie tylko jednej, lecz wszystkich wysp. Można skorzystać z transportu lądowego (autobusy i taksówki), morskiego (promy, wodoloty) oraz powietrznego (samoloty). Zwiedzanie tymi środkami transportu niesie dodatkowe atrakcje i przygody, jak np. m.in. obserwacja zwierząt w wodzie, czy oglądanie krajobrazu z lotu ptaka. 

Zabytki, które warto zwiedzić

Każda z poszczególnych wysp ma swój urok i wdzięk. Atrakcją w nich są nie tylko plaże, ale i również liczne zabytki. Na przykład możemy zwiedzić: w Las Palmas – egzotyka Katedra Św. Anny, Kaplica Św. Antoniego, dom i muzeum Kolumba Casa de Colon, plac Plaza de Espana, kościół El Salvador pochodzący z XVI w., renesansowe sanktuarium Nuestra Senora de Las Nieves, liczne muzea, ciekawe uliczki i nietuzinkowe obiekty budowlane. Zwiedzając poszczególne wyspy, warto jeszcze zobaczyć cudowne plaże, pola golfowe, miasteczka wodne, aqua parki, skate parki, liczne restauracje, dyskoteki i miejsca rozrywki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Z pewnością, żaden turysta nie będzie czuł się rozczarowany pobytem na Wyspach Kanaryjskich. Świetne warunki pogodowe, miasta wypełnione zabytkami i licznymi atrakcjami, możliwość zwiedzania nie tylko obiektów budowlanych, ale także krajobrazu i cudów natury, – czego chcieć więcej! Wczasy na Wyspach udane!