Czy warto jechać z dzieckiem na Majorkę? Dowiedz się jakie ma Majorka atrakcje turystyczne dla dzieci i kiedy idealny miesiąc na wczasy z dzieckiem na Majorce.

Familijne wczasy na Majorce

  • zdrowie – kremy z filtrem, unikanie picia wody z kranu, dokładne mycie owoców przed zjedzeniem i
  • bezpieczeństwo – tylko plaże przy hotelach, pensjonaty przystosowane do podejmowania całych rodzin także z małymi dziećmi, unikanie dużych popularnych miejscowości wypoczynkowych typu Palma czy El Arneal.

Familijne wczasy na Majorce to jeden z bardziej trafionych pomysłów na spędzenie czasu wolnego na tym obszarze Balearów, także z naszymi pociechami. Wybierając się z dzieckiem na Majorkę należy zadbać głównie o jego:

Hotele przyjazne dzieciom

Hotele przyjazne dzieciom na obszarze Majorki to tak zwane hotele apartamentowe. Na ich obszarze zamiast tradycyjnych pokoi, znajdują się klimatyzowane w pełni wyposażone kilkupomieszczeniowe apartamenty z aneksem kuchennym, łazienką oraz tarasem. Najlepiej wybierać te, oddalone od centrum miejscowości do której się udajemy. Aby nasza pociecha nie nudziła się w czasie wspólnego wypoczynku z nami, warto wybrać taki hotel na obszarze którego znajdują się: place zabaw, baseny ze zjeżdżalniami, mini cluby. Te ostatnie prowadzą specjalne zajęcia całodniowe – niekiedy również wieczorne dla dzieci w określonych grupach wiekowych. Dzieci znajdują się wówczas pod opieką doświadczonego animatora, podczas gdy Wy możecie odpocząć bez ich towarzystwa.

Bezpieczne plaże

Bezpieczne plaże to jeszcze jeden istotny element, który zagwarantuje Wam udany urlop z dziećmi na Majorce. Najlepsze są plaże znajdujące się blisko hotelu. Zaznaczmy tu, że naprawdę bezpieczne są plaże prywatne czyli będące własnością danego hotelu czy obiektu w którym się zatrzymujecie. Ważne przy tym, by spełniały one następujące warunki:

  • czysta woda;
  • drobnoziarnisty piach;
  • łagodne zejście do morza.

Kiedy jechać z dzieckiem na Majorkę?

Kiedy rodzice mogą jechać z dzieckiem na Majorkę? To pytanie zadaje sobie każdy kto planuje takie rodzinne wczasy na Majorce. Najlepszy okres to czerwiec i wrzesień. Wtedy panuje na Majorce bardzo przyjazny klimat. Jeszcze Maj i Październik są przyjemne i chłodniejsze od lipca i sierpnia.

Jakie oferty biur turystycznych są najlepsze?– takie, które figurują jako all inclusive – czyli oferują nam nie tylko wiele atrakcji dla całej rodziny, ale również całodzienne wyżywienie oraz first minute – pozwalają nam na spore oszczędności, są to również wyjazdy odbywające się w takich terminach, kiedy nawet najbardziej popularne miejscowości nie są zbyt tłumnie wypełnione turystami (to ułatwi nam zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dzieciom); liczne wolne hotele przyjazne dzieciom.

Atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci na Majorce prezentują się całkiem ciekawie i co najważniejsze większość z nich zapewnia jednocześnie rozrywkę całej rodzinie. Majorka jest na tyle ciekawym miejscem, że grzechem byłoby jedynie przesiadywać przez cały dzień na plaży lub korzystać w zastępstwie z atrakcji hotelowych dla naszych pociech. Warto więc zorganizować im co jakiś czas wycieczkę w jakieś atrakcyjne miejsca dla dzieci. W tym celu najlepiej wypożyczyć samochód (w razie potrzeby można na miejscu również wypożyczyć fotelik samochodowy dostosowany do wieku naszej pociechy). Wybierając się na wycieczkę z dzieckiem, warto pamiętać o prowiancie dla niego. Pamiętaj, że hotele w których się zatrzymujecie, powinny posiadać w swojej ofercie tak zwany lunch-packet. W jego skład wchodzą: owoce, kanapki i woda mineralna. Jego zapotrzebowanie wystarczy zgłosić na dzień przed planowaną wycieczką. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych atrakcji turystycznych dla dzieci:

Magalluf

Na jego obszarze znajdują się warte odwiedzenia:

  • The House of Katmandu – jest to zbudowana do góry nogami rezydencja z licznymi interaktywnymi pokazami, atrakcjami i efektami. Na jej obszarze znajduje się między innymi: Laboratorium Genetyki, Izba Bólu oraz Bibiloteka Iluzji. W trakcie zwiedzania mogą ukazać się nam: starożytni mnisi oraz różne baśniowe czy legendarne postacie.
  • Aqualand – specjalny rodzinny park rozrywki z basenami, zjeżdżalniami i wieloma innymi atrakcjami.

Costa d’en Blanes

Tu znajduje się między innymi Marineland – jest to specjalny kompleks na który składają się: wodne zoo, mini-park wodny oraz rodzinne centrum rozrywki. Dzieci mogą nie tylko podziwiać zwierzęta w ogromnych akwariach, ale również przyglądać się specjalnym pokazom z ich udziałem.