Maroko – przepisy celne, ambasady, ważne telefonyi przydatne informacje na wczasach. W Warszawie znajduje się marokańska ambasada. Natomiast w Maroko w miejscowości Rabat, znajduje się Polska ambasada.

Jeżeli komuś marzy się egzotyczna wycieczka, pełna bajkowych wręcz widoków, niesamowitych zapachów i barw, a także pełna magicznych miejsc, które przeniosą nas wprost do starożytnych czasów, to musi koniecznie wybrać się do MAROKA. Jest to jedno z państw regionu Maghrebu, które podpisały ze sobą pakt pomocowy i na jego mocy współpracują ze sobą. Państwa, które należą do Arabskiej Unii Maghrebu, są to państwa, które jeszcze w średniowieczu powstały w wyniku ekspansji arabskiej, dotyczą północno- zachodniej Afryki. Choć Maroko jest wręcz naszpikowane zabytkami, to jeszcze do niedawna turyści wybierali zamiast niego wakacje w Turcji, a to wszystko głównie ze względu na słabe zaplecze turystyczne Maroka i na ceny wycieczek. Obecnie turystyka w Maroku bardzo się rozwinęła i rozwija się nadal. Miejscowi ludzie dostrzegli, jak wielki posiadają potencjał i zaczęli go wykorzystywać. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać nowoczesne hotele, które na tle starożytnych miast i wielu zabytkowych budowli, wyglądają wprost bajecznie.

Przydatne informacje o Maroko- przepisy celne i wjazdowe

Od 2005 roku Polacy nie potrzebują na wjazd do Maroko żadnych wiz. Ponadto przepisy celne tego państwa nie są specjalnie rygorystyczne, zwłaszcza na tle innych państw afrykańskich. Podobnie jak u nas, nie wolno mieć przy sobie żadnych narkotyków, nie wolno przewozić zwierząt, ani egzotycznych roślin. Pamiętajmy też, żeby podczas powrotu do kraju, wymienić wszystkie pieniądze, gdyż w innym razie, na granicy nam je zabiorą- istnieje, bowiem całkowity zakaz wywozu waluty marokańskiej z kraju. Przy wjeździe pamiętajmy o tym, że wiza nas nie obowiązuje, jednak wówczas, gdy nasz pobyt w Maroko nie przekroczy 90 dni. Przy wjeździe celnicy sprawdzą oprócz naszego bagażu, także ilość gotówki, którą w wozimy. Nie ma jednak jednoznacznie określonej wysokości tej kwoty.

Przydatne informacje o Maroko- ambasady, telefony i adresy

Polska jest krajem, który od wielu lat współpracuje z Marokiem. Zatem bez problemu jeszcze będąc w Polsce, możemy się dowiedzieć aktualnych informacji o tym kraju, gdyż w Warszawie znajduje się marokańska ambasada. Natomiast w Maroko w miejscowości Rabat, znajduje się Polska ambasada. Warto, więc zapisać sobie telefon kontaktowy, w razie gdybyśmy na miejscu mieli jakieś problemy.

Telefony: ·Maroko, Rabat, 23, rude Oqbah, BP 425

Tel.: +212 537 77 11 73 Tel.: +212 537 77 17 91 Tel. dyżurny: +212 672 41 99 33 Faks: +212 537 77 53 20

Oprócz ambasady znajdują się tam również konsulaty polskie, w miejscowości Casablanca i Agadirze.