Targowanie się jest częścią kultury marokańskiej

Podróżujący do Maroka często stają przed wyzwaniem targowania się przy zakupie przedmiotów. Choć może to onieśmielać, jest integralną częścią kultury marokańskiej. Głównym celem targowania się jest uzyskanie jak najniższej ceny produktu. Chociaż etykieta targowania się różni w różnych regionach, możesz skorzystać z kilku ogólnych wskazówek, aby ułatwić sobie proces targowania.

Marokańczycy są znani z przyjaźni i mogą zaprosić Cię do swoich domów na posiłek. Na przykład firma turystyczna Trafalgar oferuje posiłki z lokalnymi rodzinami. Jeśli zostaniesz zaproszony na kolację, pamiętaj o zdjęciu butów przed wejściem. Jeśli gospodarz zechce podać ci przekąski, porozmawiaj z nim i zaoferuj drobny upominek.

Innym aspektem kultury marokańskiej jest handel wymienny. Nigdy nie płać pierwszej ceny podanej przez sprzedawcę. Powinieneś spróbować targować się ze sprzedawcą, który zacznie od wysokiej ceny i stopniowo sprowadzi się do Twojej ceny. Podobnie, powinieneś być również przygotowany na targowanie się, jeśli chcesz otrzymać autentyczne marokańskie doświadczenie.

W kulturze marokańskiej handel wymienny jest integralną częścią zakupów. W sklepach nie ma standardowej ceny, a Marokańczycy są przyzwyczajeni do targowania się – czy to tubka szminki z olejkiem arganowym, czy trzydniowa wycieczka po Saharze.