Maroko, wczasy, wakacje, zabytki, przewodnik, wycieczki, pogoda, mapy.

Czy warto spędzić urlop w Maroko?

Urlop w rozgrzanym afrykańskim słońcem Maroko może być niezwykle pasjonującą i emocjonującą przygodą życia, zahaczającą o obce kultury, religie i zwyczaje. W tym niezwykłym miejscu, położonym nad samym Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym można się tylko zakochać, rozkoszując się jego niezwykłym krajobrazem, niekończącymi się plażami, przepięknymi wybrzeżami i majestatycznie górującymi nad księstwem górami.

Maroko jest cudownym i zaczarowanym miejscem. Z pewnością więc planując wypoczynek pośród jego zielonych oaz, na jednej z rozległych, bajkowych plaż zagwarantujemy sobie moc wrażeń i emocji. Niezależnie czy urlop zaplanujemy zimą czy latem, słoneczna pogoda wpisana jest w klimat tego uroczego miejsca. Maroko jest idealną przystanią dla spragnionych ciekawych wakacji turystów. Oferuje bowiem zarówno spokojne kurorty hotelowe, z minigolfem, basenem i smaczną kuchnią, jak i ciekawe zabytki i atrakcje, które można poznać podczas ekscytujących wycieczek objazdowych. Dla bardziej aktywnych Maroko jest centrum sportów wodnych i górskich. Możemy nurkować, poznając podwodny świat marokańskich wód, bawić się na żaglach, serfując wśród pokaźnych i gwarantujących niezwykłe przygody fal, jak i relaksować się na statku czy jachcie. Możemy jednak zmierzyć się ze szczytami marokańskich gór, przemierzając je na rowerze czy też pieszo.

Gdzie pojechać?

W każdym miejscu z pewnością poczujemy się jak w bajce Sindbada, gdzie pomiędzy błękitem nieba, a akwamaryną wody, w której odbijają się piaskowe szczyty gór spędzimy niezwykłe wakacje. Najwięcej hoteli, restauracji czy atrakcji urlopowych oferuje najlepszy marokański kurort – Agadir. Dobrze rozbudowana baza hoteli czy restauracji, ma jednak też swoje minusy – w sezonie wakacyjnym Agadir przeżywa spore oblężenie. Zjeżdżają się tu bowiem turyści z całego świata Jego plusem jest jednak dobra infrastruktura, gwarantująca połączenie ze stokami narciarskimi, krytymi basenami, jak i z …pustynią. Znane nie tylko z hoteli, ale też z zabytków i możliwości poznania historii księstwa marokańskiego słyną Fez, Marrakesz, czy Casablanka. Niezwykłą atrakcją tych miast są targowiska, gdzie nie tylko można znaleźć wiele ciekawych okazji i atrakcji, ale przede wszystkim poznać i zamaskować lokalnych wyrobów, kupić pamiątki, czy przyjrzeć się z bliska lokalnemu rzemiosłu.

Maroko – tanio czy drogo – ceny

Przygoda z Afryką z pewnością warta jest każdych pieniędzy. Maroko ze względu na swoje bogactwa krajobrazu, natury, zabytków, jak i urlopowych atrakcji nie należy do najniższej półki cenowej, ale ostateczna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić zależy od hotelu, miejsca, czasu i opcji, które wykupimy. Średnio za tydzień pośród marokańskich plaż musimy zapłacić między 1800 a 2800 złotych od osoby. Przeważnie w ofertach mamy zapewnione all inclusive, czyli wyjazd z pełnym wyżywieniem i napojami bez ograniczeń. Tańsza opcja to HP, czyli śniadanie, obiadokolacja bez możliwości darmowego zamawiania napojów w ciągu dnia. Dwa tygodnie w Maroko kosztują ponad 3000 złotych. Warto szukać ofert last minute, albo z dużym wyprzedzeniem, bądź też krótko przed planowanym terminem podróży. Biura podróży często oferują wtedy ciekawe obniżki.