Praktyczne wskazówki dla turystów, Wkipedia, strony oficjalne. Maroko to kraj afrykański, leżący bardzo blisko Europy, dzieli nas bowiem jedynie cieśnina Gibraltarska.

Maroko to kraj afrykański, leżący bardzo blisko Europy, dzieli nas bowiem jedynie cieśnina Gibraltarska. Choć posiada stosunkowo małą powierzchnię, w porównaniu do innych krajów afrykańskich, to jest ona też bardzo zróżnicowana. Na terenie Maroko znajdziemy zarówno ciepłe morze, wspaniałe pasma górskie, piaski Sahary, a także trochę nizin. Z powodu takiego zróżnicowania terenu, występuje tam także bardzo odmienny klimat. Zatem w rejonach wybrzeża jest klimat śródziemnomorski, na Saharze- kontynentalny suchy, a w rejonach pasm Atlasu- górski. Ta różnorodność przyciąga wciąż turystów, którzy spostrzegli jak wielki potencjał tkwi w Maroko. Wreszcie Europejczycy docenili wspaniałe zabytki, kulturę i klimat Maroko, o czym świadczą coraz większe tłumy turystów, które odwiedzają ten piękny kraj.

Informacje podstawowe o Maroko- Wikipedia, strony oficjalne

Wybierając na swój urlop tak egzotyczny kierunek, jakim jest z całą pewnością Maroko, warto wpierw przyjrzeć się bliżej tej obcej kulturze. Na wielu stronach internetowych, na przykład typu, Wikipedia, znajdziemy wiele przydatnych informacji, które pomogą nam poznać ten kraj. Dowiemy się z nich o religii Islamu i jak wielką rolę pełni w życiu Marokańczyków. Ponadto można również dowiedzieć się o wielu praktycznych wskazówkach, jak się zachowywać wobec rdzennych mieszkańców, jak odpowiednio ubierać itp.

Informacje podstawowe o Maroko- praktyczne wskazówki

Wjeżdżając do obcego państwa, pamiętajmy zawsze, że to my jesteśmy gośćmi. Szanujmy więc tamtejsze obyczaje i starajmy się, choć trochę dostosować do ich codziennego życia. Pamiętajmy, że Maroko to kraj, w którym większość ludzi wyznaje Islam. Jest to religia bardzo restrykcyjna, która nakazuje szereg zachowań. Muzułmanie nigdy publicznie nie odkrywają ciała, kobiety mają nawet zasłonięte twarze. Nie namawiamy wcale, abyśmy na czas urlopu zakupili miejscowe stroje, ale warto wziąć ze sobą odzież, która nie będzie rzucać się w oczy i nie będzie zbytnio eksponować ciała. Warto również wiedzieć, że jeżeli trafimy na Ramadan, który jest największym świętem muzułmanów, to w dzień będą zamknięte wszystkie sklepy i restauracje. Podczas zakupów pamiętajmy, że trzeba zawsze się targować, ceny są przeważnie trzykrotnie wyższe, od tych prawdziwych. Taka jest tradycja i należy ją uszanować. Jeżeli skorzystamy, choć po trochę z tych wskazówek, to nasz urlop w Maroko będzie na pewno przyjemniejszy i spokojniejszy.