Czy na Seszele warto jechać z dzieckiem. Praktyczne porady. Faktycznie Seszele to kraj dziki i nieposkromiony, jednak na wyspie Mahe, gdzie jest najwięcej hoteli, znajdziemy takie kwatery, które zapewnią pełny komfort wypoczynku także dla rodzin z dziećmi.

Seszele to jak określają wybitni podróżnicy- raj na ziemi. Wspaniałe wody oceaniczne, piaszczyste plaże, egzotyczna roślinność, unikatowe okazy ptaków i zwierząt, podwodne rafy koralowe, to tylko niektóre z atrakcji tego niezwykłego miejsca. Co też niesłychanie ważne dla miłośników przygód, większość wysp archipelagu seszelskiego jest niezamieszkana, zatem tereny te są zupełnie dzikie i naturalne. Wyspy te przyciągają miłośników przyrody, badaczy, którzy obserwują te unikatowe gatunki roślin, zwierząt i ptaków, które licznie występują na tych terenach. Zatem niewątpliwie miejsce ciekawe, zaskakujące, ale czy odpowiednie na urlop z dzieckiem?

Seszele- z dzieckiem czy bez?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Faktycznie Seszele to kraj dziki i nieposkromiony, jednak na wyspie Mahe, gdzie jest najwięcej hoteli, znajdziemy takie kwatery, które zapewnią pełny komfort wypoczynku także dla rodzin z dziećmi. Są zatem place zabaw, opiekunki, przedszkola i masa innych atrakcji, które zaciekawią nasze pociechy. Jednak przed urlopem warto zastanowić się, czy długa podróż samolotem będzie odpowiednia dla naszego dziecka, czy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, czy dziecko zniesie ją dobrze? Na te pytania każdy rodzic musi sobie odpowiedzieć sam, warto także skonsultować się z lekarzem.

O czym pamiętać?

Pamiętajmy również o tym, że w tak egzotycznych krajach czyha wiele niebezpieczeństw, w postaci groźnych zwierząt i owadów, a także wielu chorób, które w ciepłym klimacie chętnie się rozwijają. U małych dzieci nawet sama zmiana flory bakteryjnej może wywołać groźne biegunki, które mogą być niebezpieczne nawet dla życia dziecka.

Wobec tych wszystkich za i przeciw sugerujemy, aby na tak egzotyczny kierunek jak Seszele poczekać, aż nasza pociacha podrośnie i ukończy chociażby 12 lat.

Wakacje TV :