Wrzesień na Seszelach przywita nas ciepłym i wilgotnym powietrzem, zresztą podobnie jak i inne miesiące. Śmiało więc można jechać wówczas na urlop i delektować egzotycznym otoczeniem, wspaniałą roślinnością i wieloma gatunkami zwierząt i ptaków. Warto zatroszczyć się o dobrego przewodnika i zwiedzić wyspy gdzie są rezerwaty przyrody. Zachwycą one nie tylko miłośników unikalnych gatunków, ale wszystkich bez wyjątku.

Wrzesień na Seszelach- temperatury

Na Seszelach we wrześniu temperatury powietrza wynoszą około 26° C, zatem jest podobnie jak w miesiącu sierpniu. Jedyną różnicę widać w coraz częstszych opadach deszczu, które są coraz intensywniejsze. Wciąż wieje dość mocny wiatr, jednak z każdym dniem jest coraz słabszy.

Co robić we wrześniu?

Przede wszystkim delektować się pięknem przyrody i odpoczywać na piaszczystych plażach. Punktem kulminacyjnym wszystkich wycieczek jest wyspa Mahe, na której znajduje się też stolica Seszeli. Warto jednak wybrać się na te, gdzie jest znacznie mniej turystów, a jest równie interesująco. Taką wyspą jest Praslin, gdzie znajduje się Park Narodowy z rezerwatem palmy seszelskiej, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Wakacje TV :