Seszele to idealne miejsce dla tych, którzy kochają egzotykę, przyrodę i wspaniałe krajobrazy. Na Seszelach bowiem znajdziemy te wszystkie rzeczy i wiele więcej. Jest to prawdziwy raj na ziemi, a raczej rajskie wyspy, jak to określają słusznie niektórzy. Wybierając się do tego raju, trzeba jednak wpierw się odpowiednio przygotować i sprawdzić bardziej praktyczne aspekty podróży, aby potem na miejscu bez żadnych zakłóceń móc delektować się pięknem wysp.

Waluta

Obowiązującą walutą na Seszelach jest rupia seszelska- SCR. Można ją kupić za euro i dolary na lotniskach i w bankach. Oczywiście banki znajdziemy jedynie w największych miastach, zatem przed wyprawami na dalsze wyspy i te mniej zamieszkane, należy pomyśleć wcześniej o wymianie gotówki. W hotelach i restauracjach można również płacić kartami płatniczymi, a także honorowane jest euro i dolary.

O czym pamiętać?

Pamiętajmy o tym, że nie na każdej wyspie znajdziemy miasta, w których wymienimy gotówkę, czy też skorzystamy z bankomatu. Pamiętajmy o tym, że większość wysp jest niezamieszkana, bądź też nie ma tam po prostu żadnych wygód, w tym też banków czy też bankomatów. Najbezpieczniej zatem kupić rupie na lotnisku, tak aby potem nie mieć żadnych kłopotów.