El Quiser (Al Quasayr) to idealne miejsce na wczasy dla rodzin z dziećmi. Pogoda, temperatury i atrakcje turystyczne.

Al Quasayr to idealne wręcz miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Jak na warunki egipskie, pogoda stosunkowo łagodna we wszystkich porach roku, wspaniałe, piaszczyste plaże, płytkie i ciepłe laguny, pełne różnokolorowych rybek zachęcają do zabawy nie tylko tych najmłodszych.

Temperatury

Najcieplejszym miesiącem w El Quiser jest miesiąc lipiec i sierpień, gdzie temperatury powietrza wynoszą około 34’ C. Najchłodniej jest natomiast w styczniu, z temperaturami w granicach 22’ C. Niewielkie opady deszczu występują jedynie w miesiącach zimowych.

Atrakcje turystyczne.

Wspomnieliśmy już o wspaniałych i płytkich lagunach, w których mogą nurkować z rurką nawet najmłodsi. Cudowne rafy koralowe i bogactwo podwodnej flory i fauny zachęca do nurkowania. Panują tam również idealne warunki do windsurfingu i do żeglowania. Jeżeli znudzą nam się już wszelkie harce nad wodą, to warto wybrać się na odpoczynek. Najlepszym do tego miejscem będzie miejscowa promenada, gdzie w cieniu palm można zjeść miejscowe specjały i odpocząć po dniu pełnym wrażeń.