Hiszpania Cię zachwyci

Hiszpania zachwyca swoim pięknem i zachęca to zwiedzenia wszystkich jego zakątków, które, mimo, że tworzą jedną całość, (jako jeden kraj), nieco różnią się od siebie. Alicante jest właśnie hiszpańskim miastem, które jest zarówno piękne pod względem krajobrazowym, ale i także pod względem zarysu historycznego.

Położenie Alicante

Alicante położone jest nad Morzem Śródziemnym w południowo-wschodniej Hiszpanii, na wybrzeżu Costa Blanca. Jest to stolica prowincji o tej samej nazwie. Jak w większości hiszpańskich zakątków, również i tutaj panuje przez cały rok ładna pogoda. Klimat jest tu śródziemnomorski, a temperatury są stosunkowo łagodne (nie za ciepło w lecie, nie za zimno w zimie). Opadów jest niewiele. Przy takiej pogodzie, turyści przybywają tutaj bardzo często, wiedząc, że właśnie w tym obszarze Hiszpanii ich wypoczynek może być w pełni udany.

Malownicze Alicante

Z racji, że Alicante jest dosyć malowniczym miejscem w Hiszpanii, a krajobraz naturalny wraz z rozbudowana architekturą tworzą zgrany duet, turyści często wybierają tę miejscowość. Okolica jest pełna uroku, którą zawdzięcza starym zabytkom i obiektom budowlanym, będącym pozostałością z dawnych czasów. Wąskie uliczki i stary styl dodają kunsztu temu miejscu. Liczne zabytki, ciekawe muzea, wyjątkowe zamki oraz parki zieleni są atrakcją wartą oglądnięcia. 

Zwiedzanie Alicante

Zwiedzając tutejszą okolicę i poznając jej zakątki tak naprawdę poznaje się tutejszą historię i kulturę. Jak każde inne miasto, Alicante również posiada własne rozrywki, fiesty i zabawy przyciągające rzeszę turystów z całego świata. Karnawał przypada na okres luty, ale poza tym okresem nie brakuje okazji do świętowania i bawienia się, hucznych zabaw i tańców. A ponadto funkcjonują tutaj liczne restauracje i bary, a także dyskoteki – będące miejscem rozrywki dla tubylców i turystów.

Niesamowity klimat

Niesamowity klimat i obyczaje sprawiają, że można poczuć się tutaj wyjątkowo dobrze. Alicante to idealne miejsce zarówno dla ludzi, którzy szukają spokoju i możliwości wyciszenia się, jak i dla tych, którzy się chcą dobrze zabawić.