Benidorm, to mało znane Polakom miasto hiszpańskie, położone w regionie Walencji. Dla wielu mieszkańców Europy jest celem wakacyjnych podróży. Cieszy się wśród nich olbrzymią popularnością. Dlaczego? Odpowiedź w tym tekście.

Jeszcze trzydzieści lat temu Benidorm nie było niczym innym jak niewielką rybacką wioską. Dziś na jej miejscu wyrosło miejsce, które kojarzyć się może z Los Angeles. Bardzo wysokie drapacze chmur, nowoczesne biurowce, hotele. Większość budynków wygląda świetnie. Należy dodać – Benidorm zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem ilości drapaczy chmur w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Miasto położone jest przy trzech plażach – Playa de Poniente, Playa de Levante i Playa de Mal Pas. Ta niewielka liczba nie odzwierciedla ich długości. Łącznie bowiem mają one długość 5 km. Miejsca te są wymarzone wręcz dla wszystkich, których interesuje taka forma spędzania wakacji. Czy może byt bowiem coś lepszego od wypoczynku na plaży, z panoramą morza po jednej stronie i drapaczy chmur po drugiej?

Atrakcje – Benidorm

W mieście równie popularną atrakcją turystyczną są trzy parki rozrywki: Terra Mítica Aqualandia i Mundomar.

Benidorm jest bardzo dobrym miejscem na wakacje, dla każdego, komu nie zależy na zwiedzaniu unikalnych zabytków i pamiątkach z dawnych lat. Jest klasycznym kurortem, w którym można wypocząć. Przyjemne miejsce, którym jest Benidorm, można polecić nie tylko ze względu na jego unikalny charakter. Miasto jest miejscem, w którym trudno martwić się o pogodę. Przez większość roku jest słonecznie, choć należy dodać – nie zawsze ciepło. W okresie zimowym temperatury oscylują wokół 15 stopni Celsjusza, co na warunki hiszpańskie nie oznacza ciepła. Lepiej jest latem. Słońce, upał i wspaniała plaża w Benidorm. Czy można chcieć więcej?