Barcelona – informacje ogólne.

Barcelona to jedna z atrakcji turystycznych Hiszpanii. Jawi się ona, jako jedna z bardziej dynamicznie rozwijających się metropolii hiszpańskich. Opisywana jest również, jako bardzo dobrze prosperujący port i doskonale radzący sobie ośrodek handlowy Hiszpanii. Cechuje go nie tylko prężny rozwój i wzrost. Barcelona posiada też, własną odrębną i dość ciekawą kulturę.

Barcelona – warunki pogodowe.

Barcelona charakteryzuje się dość łagodnym klimatem. Lato jest tam ciepłe i dość suche. Temperatura w okresie letnim, wynosi od 21 d0 26 stopni C. Zimy należą zaś do łagodnych, ale wilgotnych. Panujące w tym czasie temperatury wahają się między 5 – 19 stopni C. Najniższe temperatury w ciągu roku, odnotowuje się tu na przełomie stycznia i lutego, najwyższe zaś w okresie lipiec – sierpień. 

Zabytki Barcelony.

Zwiedzanie Barcelony, to niemal obowiązkowy punkt, naszej podróży do Hiszpanii. Dlatego też, powinno się ono znaleźć na pierwszej pozycji, planu wycieczki. Zabytki barcelońskie, jakie czekają na nas, to przede wszystkim bardzo ciekawe muzea oraz warte odwiedzenia, malownicze arterie miejscowe, na których również czeka na nas wiele atrakcji. 
Trasę zwiedzania Barcelony, należy rozpocząć od wizyty na jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic tego miasta – Ramblas. Można śmiało powiedzieć, że jest to swego rodzaju raj dla każdego prawdziwego Europejczyka, spragnionego nowości i chcącego zasmakować w obcym dla niego luksusie. Ulica od rana do późnych godzin wieczornych, tętni życiem. Można tam pospacerować i poleniuchować, obserwując popisy miejscowych grajków czy komików. Zmęczeni, możemy udać się do jednej z uroczych kawiarenek czy restauracji, w których skosztujemy nie tylko smacznych potraw, ale również „utoniemy” w iście hiszpańskiej atmosferze.

W obrębie tej arterii, znajduje się również, godne polecenia Muzeum d’Art de Catalunya. Można w nim podziwiać między innymi dzieła Picassa. 

Amatorzy błogiego leniuchowania, mogą z kolei udać się na znajdującą się w pobliżu miejską plażę. Wiszące mosty oraz malownicze pasaże, znajdujące się na północnym krańcu arterii, pozwalają z kolei dotrzeć do nowoczesnego kompleksu takich użytecznych obiektów jak: sklepy, restauracje oraz kina. 

Będąc w Barcelonie, warto również zahaczyć o wspaniały kompleks nowych obiektów sportowych. Są one skupione w Wiosce Olimpijskiej Parc de Mar. 

Godnym uwagi miejscem, jest również Barri Gotic czyli inaczej mówiąc Dzielnica Gotycka. Skupia ona głównie budowle zabytkowe z tego właśnie okresu historycznego. 
Wizytując Barcelonę, warto też obejrzeć z bliska, jeden z najbardziej osobliwych tworów przyrody hiszpańskiej. Jest to Góra Montserrat, przypominająca kształtem zęby piły. Wzniesienie to powstało w wyniku wyschnięcia, pokrytego morzem śródlądowym obszaru. Odwiedzając Barcelonę warto też udać się do Sagrada Família. Jest to wyjątkowo reprezentacyjna budowla sakralna, która wciąż jest w budowie. Przewidywalny czas jej zakończenia to rok 2026. 

Barcelona zaprasza też do zwiedzenia obiektu o nazwie Casa Milá. Budynek ten charakteryzuje się falującą niemal konstrukcją. Z racji na swoją niepowtarzalność oraz artyzm, został on wciągnięty na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Sztuki UNESCO. 

Casa Batlló to jeszcze jeden wart uwagi obiekt. Jest to blok mieszkalny z bardzo charakterystycznym dachem, przypominającym kształtem postać smoka. 

Naszą uwagę, powinien też zwrócić wspaniały stadion piłkarski Camp Nou. Zbudowany został on w 1957 roku. Obecnie należy on do FC Barcelona – jednego z najliczniejszych klubów piłkarskich na świecie.