Nie ma Hiszpanii bez Madrytu. Stolica tego kraju to miasto, które bez wątpienia warto zobaczyć. Trzymilionowa metropolia, będąca jednym z większych miast świata, jest miejscem, w którym krzyżuje się historia z nowoczesnością, zabawa z pracą, biznes z turystyką. Jednym słowem różnorodność w najlepszym hiszpańskim wydaniu.

Miasto Madryt podzielone jest na część starszą określaną wprost jako Stary Madryt oraz część nowszą czyli Madryt Burboński. W jednej i drugiej turyści znajdą wiele miejsc wartych zobaczenia. Miasto Madryt znane jest z wielu atrakcji turystycznych. Właściwie nie można wymienić wszystkich, dlatego warto skoncentrować się na atrakcjach związanych ze zwiedzaniem, oraz z nocnym życiem.

Zabytki:

W Madrycie istnieje niezliczona ilość zabytków i muzeów. Najważniejsze z nich to rzecz jasna Prado – muzeum znane na całym świecie. Zbiorymuzeum Prado, to malarstwo z 16-go wieku i wieków kolejnych. Muzeum co roku przyciąga rzesze turystów.

Zabytków, jak wspomniałem wcześniej jest tak wiele, ze trudno wymienić wszystkie. Na uwagę zasługują:

Pałac Królewski – do niedawna będący siedzibą królów, obecnie miejsce, w którym możemy obejrzeć różnego rodzaju eksponaty, warto również spojrzeć na przylegające do pałacu ogrody, w których znajdują się unikalne gatunki roślin. Katedra madrycka La Amuldena. Ukończona na cześc 500-lecia odkrycia Ameryki,. Ciekawostką jest fakt iż jest to pierwsza katedra poświęcona przez papieża Jana Pawła, poza Rzymem.

Templo de Debot. Świątynia egipska podarowana Hiszpanom za pomoc przy budowie Tamy Asuańskiej.

Oczywiście ciekawe miejsca w Madrycie to nie tylko zabytki. Istnieje wiele miejsc, które są po prostu symbolem tego miasta. Do takich symboli z pewnością można zaliczyć place Plaza Cánovas del Castillo, Plaza de Cibeles, El Rastro, Plaza de España oraz wiele innych.

Madryt jest miejscem, w które można zwiedzać, jest również miejscem, w którym można doskonale się bawić. Wmieście znajdziemy niezliczoną ilość miejsc, w których miło można spędzić czas. Do najpopularniejszych należą różnego rodzaju kluby, dyskoteki czy miejsca typu bary. Najbardziej uczęszczanym rejonem jest oczywiście centrum miasta. Należy powiedzieć wprost – zaczyna tętnić życiem, dopiero wieczorem i żyje do białego rana. Najbardziej w rejonach:

Barrio de Huertas : Calle del Principe
Barrio Latina: Calle Cava Caja,Calle de los Cuchilleros, Plaza – Mayor, Plaza Tirso de Molina
Barrio de Chueca: Plaza de Chueca

Oczywiście to wszystko to tylko wycinek atrakcji turystycznych Madrytu. Miasto jest miejscem, w którym można zobaczyć dużo więcej. Piękne ulice będące w całości dziełami sztuki, mnóstwo ogrodów, mosty i inne piękne miejsca. Warto więc odwiedzić Madryt.

Pogoda w Madrycie

Ułatwieniem w czasie wakacji będzie z pewnością pogoda. Madryt jest miastem słonecznym, przez większość roku panuje w nim temperaturaprzekraczająca 20 stopni Celsjusza. Rzecz jasna zimy są gorsze, chociaż nie należy się sugerować warunkami polskimi. Zima w Madrycie to nierzadko chłód rzędu minus 10 stopni Celsjusza, dla nas więc prawie wiosna.

Madryt jest miejscem, które nie może się nie podobać. Warto wiec spędzić w nim, wakacje. Miasto jest w stanie wciągnąć na długo, zainteresować, często zaszkować miłą atmosferą i wielkomiejskim charakterem. Warto tam pojechać.