Wycieczki do Hiszpanii

Hiszpania jest krajem, do którego zjeżdżają się ludzie z całego świata, aby zobaczyć ten zakątek Ziemi, poznać jego tajemnice i historie, odkryć ciekawe miejsca i poznać kulturę i obyczaje Hiszpanów. Jednym z ciekawych hiszpańskich prowincji jest Murcia – dziewiąta, co do wielkości miejscowość Hiszpanii. Położona jest centralnie nad Morzem na Półwyspie Iberyjskim.

Hiszpańska Murcia

Murcia należy do miejsc, które warto zwiedzić, zobaczyć i zapoznać się z nimi. Jest szeroko rozwinięta turystycznie, gdzie w sezonie odwiedza ją rzesza podróżujących (niekoniecznie ci, którzy wybrali ją, jako miejsce docelowe). Głównie centrum Murci jest nastawiony na turystykę i kulturę, natomiast na przedmieściach króluje przemysł. 

Czas na Murcię

Będąc w Hiszpanii warto poświęcić jeden dzień, (bo tyle wystarczy), by poznać Murcie od strony historii, zabytków i atrakcji. Bardzo ciekawym i wyjątkowym obiektem w Murci jest Katedra, która powstawała przez cztery stulecia. Wyjątkowość katedry wyraża się w zmieszanych stylach budowy, które określa się, jako śródziemnomorski gotyk. Kościół zewnętrznie bardzo ciekawie wygląda, a wewnątrz posiada interesujące dekoracje, ornamenty, prymitywne rzeźby oraz olbrzymią monstrancję procesyjną, która zawiera 600kg złota i srebra.

Zabytkowy ratusz

Kolejnym ciekawym zabytkiem jest ratusz, który także swym wyglądem przykuwa wzrok. Ponadto w Murci znajdują się interesujące muzea, gdzie gromadzone są dzieła tutejszych artystów, a także inne wyroby historyczne, które zostały znalezione w Murci podczas wykopalisk (wyroby garncarskie, ceramika). Będąc w Murci warto jeszcze odwiedzić tamtejsze Casino, gdzie mieści się arabskie patio i przedsionek, angielska czytelnia, pompejańskie patio z kolumnami jońskimi, sala bilardowa i francuska sala balowa.

Zwiedzanie hiszpańskiego zakątka

Zwiedzanie tego hiszpańskiego zakątka może dać wiele przyjemnych wrażeń. Z pewnością będziemy zaskoczeni urokiem i wdziękami tegoż wspaniałego miejsca na Ziemi, o którym w gruncie rzeczy tak mało się mówi. Ponadto po takiej wyprawie po zakątkach Murci warto odwiedzić tamtejsze restauracje, i skorzystać z ich kuchni, która jest wyśmienita.