Zwiedzanie najstarszego miasta Tunezji. Zabytki Bizerty i pogoda. W tym najstarszym w całej Tunezji mieście, przewinęło się tak wiele różnorodnych narodowości i kultur, że aż trudno nieraz to sobie wyobrazić.

Bizerta to 120000 miasto położone w północnej Tunezji, nad samym Morzem Śródziemnym. Jest to miasto portowe i jednocześnie jedno z najstarszych w całej Tunezji. Jego początki datuje się na rok 1000 p. n. e. i uważa się że zostało założone przez Fenicjan. W kolejnych latach było we władaniu zarówno Rzymian, Arabów, Turków i Francji, aż do 1963 roku do odzyskania całkowitej niepodległości i autonomii. Jest to niezwykłe miejsce o ciekawym położeniu, z pięknymi krajobrazami, zabytkami i bardzo ciekawą historią. Warto tam pojechać i zatrzymać się na dłużej, tak aby poczuć klimat tego niezwykłego miejsca.

Bizerta- zabytki i ciekawe miejsca.

Miasto Bizerta jest naprawdę stworzone do zwiedzania. W tym najstarszym w całej Tunezji mieście, przewinęło się tak wiele różnorodnych narodowości i kultur, że aż trudno nieraz to sobie wyobrazić. W jednym miejscu spotykamy zatem ślady przeszłości zarówno pozostawione przez tych najwcześniejszych Fenicjan, jak i Rzymian, Arabów, Turków i Francuzów. Każda z tych narodowości pozostawiła po sobie pewną spuściznę, która dziś tworzy specyfikę tego miejsca.

Poniżej lista miejsc i ciekawych zabytków, które każdy turysta powinien zobaczyć:

  • Wieki Meczet
  • Medyna
  • stary port
  • systemy obronne( kasba, mury, baszty) i wiele innych.

Bizerta – pogoda.

Tak jak w innych miastach na północy Tunezji, tak i w Bizercie jest przez cały niemal rok bardzo ciepło. Z nad kanału i morza wieje jednak lekki wiaterek, który sprawia, że letnie upały nie są mocno dokuczliwe. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w lipcu i sierpniu w Bizercie temperatury powietrza przekraczają 30° C, zatem jest naprawdę gorąco. Najzimniejszy miesiąc to styczeń, jednak nawet wówczas nie jest zbyt zimno, a temperatury powietrza wynoszą około 17° C w dzień i 6° C w nocy.