Tunezja to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na urlop z wszystkich państw arabskich, zwłaszcza przez turystów z Europy. Mimo wciąż napiętej sytuacji politycznej związanej głównie z południowymi sąsiadami: Libią i Algierią, Tunezja przyciąga jak magnez. Choć jest to stosunkowo nieduże państwo, którego powierzchnia jest o połowę mniejsza od Polski, to jednak jego specyficzne położenie, burzliwa i ciekawa historia, wysokiej klasy zabytki, a także wspaniałe plenery i dużo słońca sprawiają, że jest to miejsce idealne na wczasy i wycieczki.

Wczasy w Tunezji – czy warto?

Tunezja przypadnie do gustu chyba wszystkim. Jest to bowiem kraj nastawiony głównie na turystykę, zatem każdy znajdzie coś zgodnego ze swoimi preferencjami. Turyści, którzy lubią słońce i opalanie na plaży, z całą pewnością w Tunezji nie będą narzekać. Czyste i piękne plaże nad Morzem Śródziemnym zachęcają do odpoczynku, a także do uprawiania sportów wodnych. Można również popływać statkiem, czy też ponurkować. W każdej praktycznie miejscowości znajdziemy takie atrakcje i na pewno nie będziemy się nudzić. Turyści, którzy wolą urlop aktywny, z domieszką dreszczyku, mogą wybrać się na wycieczkę na południe kraju, i tam wędrować na wielbłądach i podziwiać fenomen Sahary. Oczywiście co jakiś czas napotkamy oazy, które dadzą wytchnienie od mocnego słońca, a także zachwycą różnorodnością i bujnością przyrody. Zatem w Tunezji znajdziemy wszystko czego turysta tylko sobie zapragnie. Do tych pięknych krajobrazów i atrakcji, dochodzi jeszcze egzotyczna kultura, interesująca religia i folklor, ciekawe zabytki, zatem cała masa rzeczy, które sprawią, że urlop w Tunezji będzie należał do udanych.

Ceny wycieczek

Ceny wczasów w Tunezji rozpoczynają się już od 350 zł za 7 dni pobytu dla jednej osoby i jest to wersja z dwoma posiłkami w ciągu dnia. A najtańsza opcja z pełnym wyżywieniem wynosi około 550 zł od osoby, na siedem dni. W obydwu tych przypadkach w cenę nie jest wliczony dojazd. Oczywiście te ceny są uzależnione od hotelu, który wybierzemy, a także od tego czy chcemy mieć wliczone w cenę posiłki, czy też nie. Generalnie rzecz biorąc, ceny wycieczek do Tunezji nie są obecnie wysokie, gdyż są nawet niższe niż nad Bałtykiem. Najdroższym kosztem jest tutaj dojazd i w zależności jaki rodzaj wybierzemy, to cena naszego urlopu ulegnie zmianie.