Bizerta to miasto portowe, położone w północnej części Tunezji nad samym Morzem Śródziemnym. Jest to najstarsze miasto dzisiejszej Tunezji, a także jedno z największych w tej części kraju. Od stolicy Tunisu jest oddalone o 60 km, zatem można bez problemu wybrać się na wycieczkę i zwiedzić stolicę. Wspominaliśmy, że Bizerta to miasto portowe, a trzeba jeszcze wiedzieć, że portów,  jest jednym z najważniejszych na wybrzeżu północnym.

Bizerta – pogoda

Położenie Bizerty nad samym morzem sprawia, że nie odczuwa się tam dotkliwie wysokich temperatur. Ponadto ze względu na bliskość gór, temperatura jest tam na ogół trochę niższa niż w miastach położonych dalej na południe. Najwyższe temperatury są tam w lipcu i w sierpniu, wynoszą maksymalnie 30′ C. W miesiącach wiosennych: kwiecień, maj, temperatury są również podobne do tych występujących w Polsce i wynoszą około 25′ C. Jednak wówczas występuje tam dość sporo opadów, a także są dość mocne wiatry.

Bizerta – wczasy, atrakcje

Bizerta to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy nie lubią tłumu turystów i mocnych upałów. Ponadto w Bizercie jest wiele ciekawych miejsc i zabytków, gdyż jest to najstarsze miasto Tunezji. Z tego względu, że Bizerta jest położona nad tak zwanym wybrzeżem koralowym, to jest to też idealne miejsce do nurkowania.

Miejsca, które trzeba zobaczyć to:

  • Fort pochodzący z XVI wieku
  • Stary port
  • Twierdza Kasba
  • Park Narodowy
  • Kolonia Fenicka i wiele innych.

Ponadto spacerując uliczkami tego pięknego miasta, można podziwiać mauretańskie domy i delektować się spokojną atmosferą miasta.