Czy wybrać Tunezję, czy Turcję na wakacje?

Turcja czy Tunezja?, porównanie, opisy, atuty Turcji i Tunezji, klimat, plaże, walory przyrodnicze, klimat dla turystów.

Porównanie i opinie: atuty Turcji i Tunezji.

Czy Turcja jest lepszym wyborem na wakacje?

Turcja, z wybrzeżami nad Morzem Egejskim, Śródziemnym i Czarnym, to raj dla osób, które kochają wypoczynek nad morzem. 

Plaże w przeważającej części są tutaj kamieniste, pokryte żwirem lub grubym piaskiem. Na szczególną uwagę zasługuje Istambuł – urokliwe miasto, w którym na pewno nie zabraknie miejsc do zwiedzania. 

Zabytkowa architektura połączona ze stylem nowoczesnym, stare meczety z charakterystycznymi kopułami oraz bardzo wiele kawiarenek, restauracji, barów, klubów i dyskotek – można tu zarówno pozwiedzać, jak też zabawić się i dobrze wypocząć. Turyści oceniają Turków z reguły pozytywnie. 

Jest to miły naród, przyjazny dla obcokrajowców, ale niestety, tylko nieliczni rozmawiają po angielsku. 

Klimat Turcji w okresie wiosenno-letnim oraz w czasie pierwszych jesiennych miesięcy jest doskonały do wypoczynku – temperatura wynosi wówczas od 20 do 30 stopni C.

Czy Tunezja jest lepszym wyborem na wakacje?

W porównaniu z Turcją, Tunezja jest krajem nieco spokojniejszym.
Atutem Tunezji jest nie tylko możliwość wypoczynku na czystych plażach, ale także przepiękne krajobrazy, pełne oliwnych gajów i górskich oaz. 

Walory przyrodnicze Tunezji są wspaniałe. Wystarczy wspomnieć chociażby o słonym jeziorze Chott El Jerid. Tafla tego szczególnego jeziora jest pokryta kryształkami soli, która przybiera różne barwy.

W Tunezji również można wypocząć nad morzem. Turyści lepiej oceniają plaże tunezyjskie od tureckich, gdyż w odróżnieniu od tych drugich, plaże w Tunezji są pokryte drobnym piaskiem. Z tego powodu Tunezja jest uważana za lepszy kraj do odwiedzenia przez osoby, które wybierają się na wakacje z małymi dziećmi.

Jako ciekawostka warto dodać, że w Tunezji kręcono „Gwiezdne Wojny” i do dziś zachowało się tam miasteczko Gwiezdnych Wojen.