Boca Chica to około 60 000 miasteczko na Dominikanie. Jest ono oddalone od stolicy Santo Domingo, około 35 km. Zatem stanowi wspaniałą bazą wypadową do stolicy pełnej atrakcji, a także do zwiedzania wszystkich okolic. Samo Boca Chica to miasteczko stworzone specjalnie pod turystów. Wzdłuż morza, na samej praktycznie plaży, ciągną się kilometrami, wspaniałe budynki nowoczesnych hoteli i ośrodków turystycznych. Każdy z hoteli posiada swój basen, a także prywatne zejścia na plaże i wiele innych atrakcji.

Boca Chica Tour

Pogoda w Boca Chica

Pogoda w Boca Chica, tak samo zresztą jak na całych Karaibach, czy też Dominikanie, jest naprawdę piękna. Dla nas europejczyków bardzo często temperatury tam występujące są zbyt wysokie. Warto tam zatem jechać zimą lub wiosną, a nie latem. Latem temperatury są bardzo wysokie, wręcz nieprzyjemne i męczące, ponadto od lipca do października często występują ulewne deszcze i powietrze jest bardzo wilgotne. W porze deszczowej towarzyszą również gwałtowne burze i huragany, które potrafią być naprawdę niebezpieczne. Najprzyjemniejsza pogoda w Boca Chica występuje od grudnia do maja. Temperatury kształtują się od 25 do 30′ C, zatem jest ciepło, ale nie jest gorąco i wilgotno. Jest to więc idealna temperatura do plażowania, kąpieli w morzu i zwiedzania okolicy.

Plaże i najlepsze hotele w Boca Chica

W Boca Chica znajdziemy wspaniałe, piaszczyste plaże, o delikatnych zejściach do morza. Zatem idealne wprost miejsce do plażowania z dziećmi. Oczywiście dla tych, którzy jednak boją się puszczać swoje pociechy do kąpieli morskich, mogą zawsze skorzystać z basenów, które są przy każdym praktycznie hotelu. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasze pociechy kąpią się w bezpiecznych warunkach.

W Boca Chica znajdziemy wiele ekskluzywnych hoteli, które nie odbiegają niczym od tych, które znajdują się w stolicy. Standard zaplecza turystycznego w Boca Chica i na całej Dominikanie jest naprawdę bardzo wysoki. Bardzo widoczne jest zderzenie przepychu ośrodków hotelowych , z biedą i skromnymi domami tamtejszych mieszkańców.

Hotele w Boca Chica, w których warto się zatrzymać to: -Don Jan Beach Resort -Hotetur Dominican Bay -Be Live Hamaca Wszystkie hotele oferują swoim klientom, w pełni wyposażone pokoje z klimatyzacją, pełne wyżywienie. Leżaki, parasole są do dyspozycji gości zupełnie bezpłatnie. Ponadto liczne restauracje, bary, dyskoteki, pola golfowe, baseny, place zabaw i wiele innych. Każdy zatem znajdzie rozrywkę odpowiednia do swoich predyspozycji i upodobań. Z całą pewnością będąc w Boca Chica nikt nie będzie narzekać na nudę.