Południe Dominikany, Boca Chica i Juan Dolio. Atrakcje na Dominikanie.

Region turystyczny – południowy

Najbliżej stolicy i najbardziej tętniący życiem jest bez wątpienia region południowy, gdzie spotkamy kurorty: Boca Chica i Juan Dolio. Życie w tych miejscach płynie w rytmie „Merengue”, melodii docierającej od wielu restauracji i barów znajdujących się na wybrzeżu.

Kurort Boca Chica

Kurort położony najbliżej lotniska i Santo Domingo, na 30 km od Santo Domingo, i 5 minut jazdy od międzynarodowego lotniska. Już w 1920 r. dominikanńskie elity miały tutaj swoje letnie rezydencje. Jedne z najpiękniejszych plaż na wschodnim wybrzeżu, otoczona przez rafy koralowe laguna i biały, miałki jak mąka piasek. 
Plaża jest znana z krystalicznie czystej, spokojnej i płytkiej wody. Jest to idealne miejsce dla osób spragnionych słońca, lokalnej kultury, bogatego życia nocnego.
Boca Chica jest szczególnie popularna wśród singli ze względu na wspomniane życie nocne, gdzie spotykają się zarówno mieszkańcy jak i turyści.
Jest także popularna wśród rodzin, które mają małe dzieci ze względu na spokojne, płytkie wody. To także odpowiednie miejsce dla smakoszy kuchni karaibskiej. Boca Chica posiada dwie małe wyspy, Los Pinos i La Matica i dwa porty jachtowe.

Kurort Juan Dolio

Juan Dolio położony jest w pobliżu tętniącej życiem Boca Chica na południowo-wschodniej części wyspy. 
Jest to idealne miejsce na wycieczki do stolicy, w odległości zaledwie 50 km.
Przez wiele osób które spędziły wakacje w Juan Dolio uważana jest za jedno z piękniejszych miejsc nie tylko na Dominikanie ale na wszystkich wyspach w rejonie Morza Karaibskiego.
Polskie biura podróży oferują coraz więcej wycieczek na wakacje do Juan Dolio, a miejsce staje się coraz bardziej popularne wśród turystów z całego świata. Juan Dolio jest miejscowością dość uniwersalną, możemy tutaj zarówno znaleźć miejsca do spokojnego wypoczynku czy uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing czy nurkowanie. Nie brakuje tu jednak także dyskotek i klubów, czyli prawdziwego życia nocnego. 

Atrakcje na Dominikanie
San Pedro de Macoris – jeden z najważniejszych ośrodków na Dominikanie, gdzie w stanie nienaruszonym zachowały się drewniane domów w stylu wiktoriańskim, kreolskim i neoklasycznym. 

Altos de Chavon – miejsce, które zbudowano na początku 1970 r., i odtworzono typowe hiszpańskie wioski z XV wieku. W tej wsi mieszkają utalentowani artyści i twórcy, w tym utalentowane dzieci ucząc się malarstwa i sztuki pod kierunkiem znanych mistrzów.