Wspaniałe miejsca na wczasy na Dominikanie. Puerto Plata, Playa Dorada, Sosua, Cabarete – czekają na Ciebie, walenie na półwyspie Samana, sympatyczni, zawsze służący pomocą i wrażliwi mieszkańcy Sosua.

Puerto Plata

W 1493 przybył tu Krzysztof Kolumb i nazwał miasto Srebrnym Portem. Zasadził przywiezione ze sobą sadzonki trzciny cukrowej, które teraz rosną dookoła miasta i są najważniejszą gałęzią gospodarki kraju.
Koniecznie trzeba zobaczyć: Stare Miasto, tradycyjnycmentarz (miniaturowe domki), muzeum bursztynów (Museo del Ambar Dominicano, pn-sob. 09.00-17.00), muzeum kultury indiańskiej (Museo de Arte Taíno), Fort San Felipe (wzniesiony w 1564 r. w celu obrony przed atakiem z morza, później służył jako twierdza więzienna), górę Pico Isabel de Torres.

Playa Dorada, Sosua, Cabarete, muzea bursztynowego wybrzeża – czekają na Ciebie.

Playa Dorada – samowystarczalny, gustownie urządzony kurort w kompleksie którego znajduje się 13 hoteli, z których każdy ma swój własny klub na wybrzeżu Atlantyku. Pole golfowe, restauracje, plaże, jazda konna.

Sosua – małe tętniące życiem miasteczko z szeroką ofertą rozrywki. Sosua – zwana karaibską Ibizą ze względu na bogate życie nocne. To także popularny dominikański kurort (hotel na hotelu). Sosua mieści się pomiędzy Puerto Plata, a Cabarete (10km).
Mieszkańcy są sympatyczni, zawsze służący pomocą i wrażliwi. 

Cabarete – tworzy 6 kilometrowy pas północnego wybrzeża Dominikany. Znajdują się tu szerokie plaże z przyległymi hotelami i barami (pod palmami). To jedno z 10 najlepszych miejsc windsurfingowych i kitesurfingowych na świecie.
W miasteczku panuje miła atmosfera, jest tu sporo barów, restauracji, sklepów i biur podróży oferujących wycieczki po całej Dominikanie. Cabarete – to na wakacje dla młodych ludzi oraz rozmaite sporty wodne i wyśmienita kuchnia.

Samana i walenie

Półwysep w na północno-wschodnim wybrzeżu. To miejsce, jak się wydaje, przeznaczone jest dla miłośników indywidualnego wypoczynku. Wolne, puste plaże, kokosowe gaje, wiejskie domki, park narodowy.

Wybrzeża Dominikany to bajeczne piaszczyste plaże, piękne rafy koralowe i miejsca z niekończącymi się gajami palmowymi. Korzystając z kąpieli słonecznych, należy pamiętać, że zarówno na plaży jak i przy basenie obowiązuje zakaz opalania się topless i kąpieli nago.

Każdego roku w grudniu pojawiają się wieloryby-walenie, wracają tu zimową porą w miejsca swoich narodzin, by łączyć się w pary i rodzić młode. Od stycznia do marca w zatoce można spotkać do dwustu osobników. Obserwacja tych ssaków daje niezapomniane wrażenia.